Редакція «Духовного Фронту» отримала перші звістки про підсумки засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, де обговорювали питання визнання автокефалії ПЦУ.

Священний Синод Кіпрської Церкви розпочав засідання 23 листопада о 10:00 після протесту чотирьох проросійських єрархів на визнання архієпископом Кіпрським Хризостомом автокефалії Православної Церкви України.

Джерела Духовного Фронту України серед кіпрських єрархів повідомили, що в середу, 25 листопада, рішення буде одностайним на користь архієпископа Кіпру – буде ще раз підтверджено, що рішення архієпископа Хризостома поминати Блаженнішого Епіфанія за літургією як предстоятеля автокефальної ПЦУ є остаточним і безповоротним. Російський план створити розкол у Кіпрській церкві зазнав краху.

За даними наших джерел, проросійські єрархи з самого початку розуміли, що їм не варто надіятись на велику підтримку та в Синоді, бо більшість єрархів підтримує Архієпископа Хризостома. Зараз їм просто потрібен час для усвідомлення того, що відбулося, щоб не бути повністю приниженими в очах православного суспільства.

Як повідомляє orthodoxtimes, Священний Синод Православної Церкви Кіпру повинен зібратися вдруге, у середу 25  листопада, щоб архієпископ Хризостом пояснив своє рішення визнати ПЦУ та заслухати реакції чотирьох проросійських єрархів, які виступили проти цього.

Раніше архієпископ Кіпрський заявив, що визнання ПЦУ доконаний і незворотний факт, тому на Синоді не буде проведено ніяких голосувань, а він лише пояснить єрархам свою позицію щодо ПЦУ.

За словами представника Синоду, митрополита Георгія Пафоського, протягом першого дня засідання Священного Синоду єрархи детально і в дусі єдності обговорили рішення предстоятеля Кіпру визнати ПЦУ. Однак, суперечки, схоже, не закінчились, тому члени Священного Синоду знову зустрінуться в середу, щоб завершити суперечки та прийняти одностайне рішення з українського питання, сказав митрополит Пафський.

Наприкінці засідання Синоду митрополит Пафський заявив, що «непорозуміння зникли» після протесту чотирьох єрархів: митрополитів Лімасольского Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи.

У п’ятницю 20 листопада РПЦ на своєму Синоді прийняли рішення не молитись за Кіпрського предстоятеля і тих хто співслужитиме з ним. Ймовірно у РПЦ вже приготувались до нового пшику.

Нагадаємо 4 Кіпрські митрополити, які тісно співпрацюють із Росією й не соромляться цього, виступили проти визнання ПЦУ. Один із них сказав, що не проводитиме літургій і не співслужитиме із Хризостомом. Проте фізичне співслужіння із Хризостомом із богословської точки зору має мінімальне значення і не є свідченням євхаристійної єдності, адже, згідно із статутом Кіпрської церкви (стаття 12.2.b), всі митрополити мають поминати Кіпрського предстоятеля за богослужінням. Тому ті незгідні (з визнанням ПЦУ) мали б вже не поминати Хризостома, а не тільки відмовлятись співслужити із ним. Тоді б вчинився  розкол. Але ці четверо згадують у своїх єпархіях предстоятеля Православної Церкви Кіпру архієпископа Хризостома, і тим самим визнають митрополита Епіфанія. Тому їхній демарш і заяви про відмову спільного із Хризостомом богослужіння нічого не значить, окрім жесту вислуження на догоду Росії.

24 жовтня предстоятель Православної Церкви Кіпру згадав митрополита Київського і всієї України Епіфанія за Літургією, чим визнав автокефалію Православної Церкви України.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.