Литва відкинула звинувачення Білорусі у нібито вторгненні її безпілотника, який розкидав біло-червоно-білі прапорці.
Про це повідомляє LRT.
Міністр оборони Литви Робертас Каунас назвав ці твердження білоруської сторони «фейковими новинами».
«Ми не реагуємо на це конкретно, ми не звертаємо на це особливої уваги, бо це фейкові новини […] та інтерпретації з недружньої країни, і, мабуть, немає сенсу відповідати на всі з них», – сказав міністр журналістам напередодні в Сеймі.
Його коментарі прозвучали після того, як Мінськ подав офіційний протест Вільнюсу щодо того, що, за їхніми даними, було безпілотником, який увійшов у повітряний простір Білорусі наприкінці листопада.
Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що літальний апарат нібито вилетів з Лаздийського району Литви та порушив білоруський повітряний простір, а потім впав у місті Гродно 30 листопада.
Окрім того, білоруська міліція заявила, що безпілотник розкидав маленькі паперові біло-червоно-білі прапорці, які на сьогодні є символом опозиції громадян до режиму Олександра Лукашенка. Мінськ назвав інцидент навмисною провокацією.
Після цього міністерство закордонних справ викликало тимчасового повіреного у справах Литви Ерікаса Вілканецаса та висловило йому офіційний протест.
Мінськ зажадав від Литви «негайно надати вичерпну інформацію про обставини цього інциденту, включаючи цілі запуску дрона та його оператора». Також закликав до ретельного розслідування та вжити заходів для недопущення повторення подібних випадків.
Даріус Бута, речник Національного центру управління кризовими ситуаціями Литви, відмовився коментувати, чи мало місце порушення повітряного простору, заявивши, що «це не перший випадок, коли білоруський режим вигадує різні історії та висуває звинувачення проти західних країн і Литви».
Державні ЗМІ Білорусі повідомляли, що розмах крил безпілотного апарата становить 1,5 метра, довжина — 91 см. На лопатях є позначки Aeronaut Camz Carbon та адреса німецького сайту виробника aeronaut.de.
Заявляється, що усередині нього було навігаційне обладнання, відеокамера та дві карти пам’яті по 32 гігабайти.
