Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон у середу, 1 листопада, заявив республіканцям у Сенаті, що він підтримує допомогу Україні, хоча і виступив проти того, щоб поєднувати її з грошима для Ізраїлю.

Про це пише Politico.

Зазначається, що позиція Джонсона кидає виклик лідеру сенатської більшості Чаку Шумеру і лідеру меншості Мітчу Макконнеллу, які хочуть об’єднати фінансування Ізраїлю, України, Тайваню і безпеки американо-мексиканського кордону. Але новообраний спікер чітко дав зрозуміти, що він підтримує виділення нових грошей на оборону України, навіть якщо вони не співставні за розміром чи обсягом з тими, яких хоче президент Джо Байден.

Джонсон також заявив сенаторам, що посилення безпеки кордонів і фінансування України “нерозривно пов’язані”. По суті він дав зрозуміти, що розглядає фінансування Ізраїлю як одну тему для дебатів, а переговори щодо кордону та допомоги Україні — як абсолютно окрему, пише видання.

“Він говорив знову і знову: “Слухайте, для мене це просто цифри. Я не можу робити їх разом”, — розповів сенатор Джош Хоулі про позицію Джонсона щодо України та Ізраїлю.

Незабаром після  приблизно годинної зустрічі з представниками Республіканської партії в Сенаті Джонсон зустрівся з лідером меншості у Палаті представників у Конгресі Гакімом Джеффрісом. Джеффріс сказав, що вони мали “дуже відкриту, чесну, позитивну і відверту розмову”. За його словами, Джонсон не запропонував конкретних термінів надання допомоги Україні, а Джеффріс чітко дав зрозуміти, що не бачить можливості для переговорів щодо рівня федеральних видатків після двопартійної угоди щодо боргу, укладеної на початку цього року, пише видання.

Раніше повідомлялось, що президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт республіканців щодо допомоги Ізраїлю, у якому не буде коштів на допомогу Україні.

Оприлюднений у понеділок, 30 жовтня, пакет законів Республіканської партії пропонує надати Ізраїлю 14,3 мільярда доларів допомоги у боротьбі з ХАМАСом. Пропозиція передбачає скорочення фінансування Податкової служби, передбачене Законом про зниження інфляції.

Пакет також відхиляється від стратегії Білого дому щодо об’єднання допомоги Україні та Ізраїлю в одному законодавчому акті, що може ще більше ускладнити проходження законопроєкту через фінішну пряму.

Минулого тижня Білий дім представив запит на додаткове фінансування національної безпеки на суму близько 106 мільярдів доларів, що включає гроші для Ізраїлю та України, а також інвестиції в Індо-Тихоокеанський регіон, гуманітарну допомогу та заходи з охорони кордонів.

Що відомо про пакет допомоги Ізраїлю та України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомогиІзраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань. Пакет міститиме 106 млрд дол.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Проте новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

Олена Богданьок. suspilne.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.