Теракт у політехнічному коледжі в Керчі організувала Федеральна служба безпеки для того, аби виправдати нову хвилю репресій корінних народів незаконно анексованого півострова. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, директор міжнародної спілки «Інститут національної політики» Юрій Шуліпа.

На думку експерта, Росія буде використовувати інцидент з розстрілом студентів у політехнічному коледжі проти України в пропагандистських цілях, як використовувала ліквідацію ватажка «ДНР» Олександра Захарченка. Аналітик не виключив, що заради імітації помсти, агенти російських спецслужб можуть організовувати теракти у великих містах на материковій території України.

Однією з причин кривавої провокації ФСБ, політолог назвав бажання російських силовиків домогтися преміальних за «боротьбу з ворогами русскова міра».

Юрій Шуліпа, політичний експерт:

«Вловивши новий російський тренд на прийдешнє «закручування гайок», хтось з керівництва ФСБ – я так припускаю на рівні Луб’янки, – вирішили організувати масові вбивства. Чому було обрано Керч, – прикордонне місто з Росією, що розташоване на великій відстані від материкової України? Тому що у тимчасово окупованому Криму перебуває дуже багато російських окупаційних силовиків, співробітників ФСБ та поліції, які здійснюють репресивно-каральні функції щодо представників кримськотатарського народу та інших корінних народів півострова. Усім цим силовикам хочеться «їсти», а система легального матеріального заохочення і просування по кар’єрних сходах у Росії вибудовується на кількісних показниках. Зокрема, в деяких нормах внутрішньовідомчих наказів МВС та ФСБ містяться приписи про те, що співробітник не повинен знижувати кількість порушених справ порівняно з попереднім кварталом, інакше він ризикує залишитися без премій і кар’єри»

Ще однією причиною спровокованої у Керчі трагедії, Юрій Шуліпа вважає сучасну політичну систему Росії, яка мало чим відрізняється від режиму Йосипа Сталіна.

 «Система влади у Росії зі сталінських часів кардинально не змінилася: за Сталіна на місцях вимагали збільшення плану за кількістю розстрілів, а за Путіна спочатку створюють приводи для збільшення плану по репресіях у вигляді вибухів житлових будинків у Москві, а потім вимагають різноманітних репресій і посилення контролю. Кримським окупаційним силовикам потрібен був черговий привід для початку нової хвилі репресій і вони його створили – знайшли затятого прихильника Путіна і ненависника українців (про що свідчить його сторінка у соцмережі), скористалися його конфліктом з викладачами, у канві російської пропаганди накачали вбивцю усякої єрессю про «фашистів» і змусили розстріляти людей. Сьогодні у тимчасово окупованому Криму на всіх рівнях реалізовується жорстка мілітаристична риторика. Навіть на рівні «культури» – ставляться вистави, де молоді люди у формі НКВС розстрілюють вигаданих «ворогів народу»» — Юрій Шуліпа,  політичний експерт.

Головним завданням керченського теракту політолог вважає намагання режиму Путіна розпочати нову хвилю репресій проти корінних народів незаконно анексованого півострова.

«Очевидці стверджували, що вбивця діяв з двома спільниками, імовірно спецназівцями ФСБ, які здійснювали оперативне прикриття і є такими ж співучасниками масового розстрілу. Така підозра обґрунтовується ще й тим, що ці двоє інших співучасників пішли з місця злочину непоміченими. На одному з російських пропагандистських телеканалів було заявлено про те, що до злочину можуть бути причетні представники кримськотатарського народу, тому татарам й іншим корінним народам Криму слід приготуватися до чергового витка репресій. Тобто, масовий розстріл студентів у Керчі організований умисно для виправдання необхідності нового витка насильства і репресій у тимчасово окупованому Криму, а також для посилення так званого антиекстремістського законодавства, але вже на вищому, федеральному рівні» — Юрій Шуліпа,  політичний експерт

Юрій Шуліпа також нагадав, що Автономна Республіка Крим є територією України і тому СБУ зобов’язана порушити кримінальну справу і розслідувати це багатосерійне вбивство.

«Той факт, що представники правоохоронних органів України не мають доступу на тимчасово окуповану територію, не знижує якості розслідування злочину. Вони можуть розслідувати цей злочин на підставі розміщених в Інтернеті матеріалів, аналізуючи сюжети ворожої російської пропаганди, проводячи допити осіб, які прибули в Україну з півострову і яким щось відомо про злочин, співпрацюючи з адвокатами потерпілих та іншими подібними методами» — Юрій Шуліпа,  політичний експерт

Нагадаємо, 17 жовтня студент четвертого курсу Керченського технологічного коледжу, 18-річний Владислав Росляков, прийшов до навчального закладу, підірвав вибуховий пристрій та відкрив стрілянину по учнях.

За останніми даними 20 осіб загинули, 42 зазнали поранень. Сам нападник, за інформацією правоохоронців, застрелився. Знайомі стрілка стверджують, що він «ненавидів коледж». Окупанти активно шукають зв’язки терориста з «Правим сектором» і «УНА-УНСО».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *