В Україні вже незабаром разом із паспортами зможуть видавати електронні адреси. На офіційний email представники влади будуть надсилати листи й повідомлення. Причому факт отримання підтверджувати не доведеться.
Як повідомляється на сайті парламенту, відповідний законопроект №3861 зареєстровано 16 липня 2020 року.
Отримання разом з паспортом
Відповідно до законопроєкту, під час отримання паспорту вперше українцям будуть “автоматично (або за бажанням)” привласнювати електронну пошту.
Автор законопроєкту “слуга народу” Олександр Федієнко в коментарі Obozrevatel пояснив, що це може бути, наприклад, “мовчазною згодою”. Наприклад, в анкету впишуть норму, згідно з якою українець не заперечує проти обробки своїх персональних даних і не заперечує присвоєння електронної пошти. Тоді разом із паспортом будуть видавати й поштову адресу.
Під час обміну паспорта видавати електронну пошту будуть за бажанням. Тобто українець зможе відмовитися від присвоєння йому “офіційної електронної пошти”.
Для юросіб – обов’язково
Єдині, хто обов’язково мусить отримати “державну” поштову скриньку – це ФОП і юрособи.
“Юридичним особам (у тому числі державним органам, органам місцевого самоврядування) та фізичним особам-підприємцям під час здійснення державної реєстрації автоматично в ЄДР присвоюватимуться офіційні електронні адреси”, – сказано в пояснювальній записці до законопроєкту.
Це має спростити листування з юридичними особами. І прибрати необхідність в так званих “замовних листах”, адже юудь-які повідомлення, офіційні листи, які відправляються на електронну пошту, будуть уважатися офіційно доставленими.
“Листи і/або повідомлення, відправлені на офіційну електронну адресу, можна вважати спрямованими й офіційно врученими без додаткового документального підтвердження їхнього напрямку тощо”, – сказано в законопроєкті.
Перспективи
Головний автор законопроєкту Олександр Федієнко заявив, що насамперед документ розроблявся для підприємців (ФОП та юридичних осіб), які зможуть спілкуватися з органами влади онлайн.
“Я вважаю, що в першому читанні потрібно прийняти будь-який законопроєкт. Я однозначно займаю позицію, що, якщо ми йдемо в цифрову державу, без цього атрибуту не обійтися. Ми ж цивілізована країна, ми розвиваємося в напрямі електронно-цифрових технологій”, – розповів Федієнко.