Харківська міська рада не пустила Кирила Кернеса на своє пленарне засідання, що проходило в режимі онлайн.

У Харківській міській раді відмовилися надати доступ депутату облради Кирилу Кернесу доступ до сесії.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав депутат Харківської облради Кирило Кернес, передає “Думка”.

Він написав, що Харківська міська рада порушила норми Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

“На моє звернення щодо участі у пленарному засіданні 16 сесії Харківської міської ради я отримав від юридичного департаменту шаблонну формальну відписку з посиланням на Регламент, яку вони, напевно, зазвичай застосовують у відповідях мешканцям Харкова. Та я не звертався до постійної комісії міськради чи якогось окремого депутата за запрошенням чи за порукою (на чому акцентується увага у ст.7 Регламенту Харківської міської ради). Я чітко наголошував на своєму законному праві, що надає мені статус депутата обласної ради, бути навіть не просто присутнім на сесії, а мати при цьому право дорадчого голосу. Право, яке гарантує мені статус України, як правової держави”, – написав Кернес.

На його переконання, відмова у доступі на сесію – “це неповага до усього депутатського корпусу Харківської обласної ради, до жителів Харкова та області, а також до пам’яті Геннадія Кернеса, чиє прізвище носить політична сила, якій належить більшість у раді”.

“Чому їх лякає навіть думка, що Кернес знову буде присутній на пленарному засіданні? Може це якась форма фобії або дитяча (а у декого й не дитяча) травма дається взнаки?” – підсумував Кернес.

Кернес опублікував відповідь із мерії, у якій вказано, що немає підстав для розгляду заяви про допуск на сесію, оскільки вона була подана менше ніж за 48 годин до початку пленарного засідання.

Нагадаємо, що вчора, 13 червня, у Харкові відбулася сесія міської ради, під час якої відбулася низка деколонізаційних перейменувань.

Юрій Ларін. dumka.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.