У тимчасово окупованому місті Мелітополь Запорізької області все ще триває примусова паспортизація громадян України. Тепер вона стосується і випускників шкіл.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у ранковому зведенні 13 червня.

Там стверджують, що окупанти активно погрожують батькам випускників, що підлітки не зможуть отримати атестати про закінчення школи у випадку, якщо відмовлятимуться від російських паспортів.

Зазначимо, що 17 березня цього року стало відомо, що в тимчасово захопленому місті Мелітополь Запорізької області мешканці можуть отримувати виплати, тільки якщо мають російські паспорти.

Примусова паспортизація

До 24 лютого 2022 року росія видавала свої паспорти на окупованих територіях Донбасу та в Криму. Зараз вона продовжує це робити вже на інших тимчасово окупованих територіях. Майже всі країни-члени ЄС заявили, що не визнають російські паспорти, видані на окупованих територіях.

Наприкінці квітня президент росії володимир путін підписав указ щодо можливої депортації жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства рф і «створюють загрозу її національній безпеці».

Чи можна брати паспорт рф?

Омбудсмен Дмитро Лубінець закликав жителів тимчасово окупованих територій України отримувати російське громадянство задля збереження життя, а після деокупації офіційно відмовитися від російського паспорта — зараз напрацьовується відповідний закон.

Водночас міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук порадила «російські паспорти не брати, з окупантами не співпрацювати, за можливості виїхати, чекати ЗСУ».

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що і Лубінець, і Верещук мають рацію. Він пояснив, що омбудсмен сказав, що російський паспорт варто брати в крайньому разі з міркувань безпеки, а міністерка стверджує, що не слід просто так оформляти собі паспорт або допомагати ворогу.

Вікторія Коломієць. hromadske.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.