За словами заступника міністра-координатора спецслужб, росія намагається представнити Польщу як загрозу для Крулєвєцької області.

Заступник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин звернув увагу, що росія продовжує популяризувати фальшивий образ Польщі як загрози для Крулєвєцької області. За його словами, останнім часом рф використала навчання польських Військово-повітряних сил, які проводили висадку на відрізках доріг, що можуть служити для посадки літальних апаратів. Наміром рф було збільшити довіру до свого неправдивого наративу.

Як зазначив Станіслав Жарин у суботу, 7 жовтня, в розмові з Польським пресовим агентством, «уже черговий тиждень апарат впливу кремля поширює дезінформацію, в якій совєтську агресію проти Польщі 17 вересня 1939 року представляє як „визвольний похід Червоної армії у Західній Білорусі та Україні проти колоніальної політики Варшави”. Закріплення цієї історичної пропаганди часів СРСР вписується у ширший контекст дій російського режиму, який почав у масовому масштабі форматувати власне суспільство — зокрема, запускаючи освітню програму — за совєтським зразком», — наголосив представник польського уряду.

«На території росії проводять операцію демонтажу або осквернення місць поховання та увіковічення пам’яті, зокрема поляків. На Польському військовому цвинтарі в Мєдному, де спочивають останки жертв катинського геноциду, встановлено бюсти Йосіпа Сталіна та Фелікса Дзєржинського», — нагадав він.

Станіслав Жарин зазначив, що «постійно триває російська операція, в якій кремлівська пропаганда інтенсивно розкручує так звану зернову суперечку між Києвом і Варшавою». «Росіяни спираються здебільшого на матеріали з польської інфосфери. Метою є представити правдивими нинішні операції, що мають роз’єднати Польщу та Україну», — зазначив посадовець.

Він також додав, що «пропагандистський апарат Білорусі за допомогою ЗМІ, підконтрольних дипломатичним представництвам Республіки Білорусь, провів інформаційну провокацію, засновану на неправдивій тезі про порушення повітряного простору Білорусі польським гвинтокрилом».

polskieradio.pl

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.