Пославшись на дані американської розвідки, Кірбі попередив, що російська влада має намір оголосити частиною Росії територію навколо Херсона, Запоріжжя та весь Донбас.

Росія “закладає фундамент” для анексії значної частини території України, заявив у вівторок представник Ради національної безпеки при президенті США Джон Кірбі, повідомляє Радіо Свобода

Пославшись на дані американської розвідки, Кірбі попередив, що російська влада має намір оголосити частиною Росії територію навколо Херсона, Запоріжжя та весь Донбас. Він порівняв дії Москви на захоплених під час вторгнення до України територій із тим, що відбувалося в Криму. “Росія вже призначає незаконних посадових осіб у частинах України, які перебувають під її контролем. Насамперед ці люди проведуть фіктивні референдуми, потім Росія скористається цими референдумами, щоб спробувати анексувати суверенну територію України.” – заявив Кірбі.

За словами представника Білого дому, колишні припущення про наміри Росії підтверджуються даними розвідки, згідно з якими, зусилля у напрямку анексії стають “узгодженішими і стратегічнішими”. “Спроба анексії території силою буде грубим порушенням Статуту ООН, і вона не залишиться безкарною”, – попередив Кірбі. Він заявив про те, що проти Кремля буде запроваджено нові жорсткі санкції. Найближчими днями буде оголошено про відправку Україні систем залпового вогню HIMARS.

Кірбі підкреслив, що США викривають плани Кремля з тим, щоб світ знав про передбачувану незаконну анексію, що готується.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.