Польські палеонтологи назвали на честь чинного президента України Володимира Зеленського нововідкритий вид давніх морських лілій віком 150 мільйонів років. Про це йдеться в науковому журналі Royal Society Open Science.

Рештки доісторичної істоти, що отримала назву Ausichicrinites zelenskyyi, виявили в Ефіопії. Істота була невеликою, близько п’яти сантиметрів у діаметрі. Вона мала десять довгих лап та гострі кігті, схожі на щупальця, якими чіплялася за морське дно. Істота жила наприкінці Юрського періоду. 

Палеонтологи кажуть, що назвали істоту “на честь шостого та чинного президента України Володимира Олександровича Зеленського за мужність і відвагу, виявлені у захисті вільної України”.

Рештки тварини надзвичайно добре збереглися — зазвичай непошкоджені екземпляри виявляють дуже рідко. За життя істота втратила одну з десяти своїх кінцівок, можливо через напад хижака. Вчені виявили на копалині ознаки відростання “пір’їнок” на пошкодженій кінцівці, що свідчить про її здатність до регенерації, притаманну сучасним морським ліліям. Таким чином, нововідкриті скам’янілості з Африки є найранішим задокументованим прикладом регенерації у морській лілії.

Морські лілії — це клас безхребетних тварин типу голкошкірих. Їх можна зустріти у морях та океанах по всьому світу та на будь-якій глибині. Розміри морських лілій варіюються від кількох сантиметрів до 2,5 метрів. Вони ведуть нерухливий спосіб життя, живляться морським планктоном та мають яскраве забарвлення. 

Ніка Киреєва. nashkiev.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.