Чи потрібно забезпечення 50% представництва жінок у владі?

30 серпня в ІА «Главком» проходить прес-конференція на тему: «Ґендерні квоти у владі: ефективні чи ні?».

Учасники прес-конференції – Андрій Магера, заступник голови ЦВК; Марія Іонова, народний депутат України 8-го скликання, Лариса Кобелянська, координаторка Громадської ради з ґендерних питань МФО «Рівні Можливості» ВР – аналізуватимуть питання, як спрацювали ґендерні квоти, чи потрібно забезпечення 50% представництва жінок у владі.

Нагадаємо, у 2013 році була прийнята законодавча квота в 30%, яка не дала очікуваних результатів: під час виборів 2014 року 20 з 29 партій не виконали цієї вимоги.

Квоти не спрацювали, тому що не було ніяких санкцій за їх порушення – так само, як і в Законі «Про місцеві вибори в Україні» 2015 року.

Цю норму не можна буде реалізувати до тих пір, поки вона не буде у виборчому законі. Прописані у Законі «Про політичні партії» гендерні квоти виявилися неефективними. Парламентські політичні сили лише скористались тим, що за рахунок дотримання гендерного балансу у своїх списках отримали величезні кошти на рахунки своїх партій, проте жодна політична сила не використала їх для підтримки жіночого руху та підготовки жінок до участі в політиці.

Жіночі осередки партій створені лише номінально, а більшість державних коштів були спрямовані на політичну рекламу.

Дивіться трансляцію прес-конференції:

#ачотамвпресцентріглавкома 30 серпня в прес-центрі Главкому прес-конференція на тему: «Ґендерні квоти у владі: ефективні чи ні?» Запрошені гості: Андрій Магера, заступник Голови ЦВК; Марія Іонова, народний депутат України 8-го скликання, Лариса Кобелянська, координаторка Громадської ради з ґендерних питань МФО «Рівні Можливості» ВРУ. Учасники прес-конференції аналізуватимуть питання як спрацювали ґендерні квоти, чи потрібно забезпечення 50% представництва жінок у владі. Нагадаємо, у 2013 році була прийнята законодавча квота в 30%, яка не дала очікуваних результатів: під час виборів 2014 року 20 з 29 партій не виконали цієї вимоги. Квоти не спрацювали, тому що не було ніяких санкцій за їх порушення — так само, як і в Законі «Про місцеві вибори в Україні» 2015 року. Цю норму не можна буде реалізувати до тих пір, поки вона не буде у виборчому законі. Прописані у Законі “Про політичні партії” гендерні квоти виявилися неефективними. Парламентські політичні сили лише скористались тим, що за рахунок дотримання гендерного балансу у своїх списках отримали величезні кошти на рахунки своїх партій, проте жодна політична сила не використала їх для підтримки жіночого руху та підготовки жінок до участі в політиці. Жіночі осередки партій створені лише номінально, а більшість державних коштів були спрямовані на політичну рекламу.

Опубліковано Главком Четвер, 30 серпня 2018 р.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *