Президент Володимир Зеленський продовжить зовнішньополітичний курс свого попередника, а ЄС і НАТО чітко визначать позицію щодо України після виборів до Верховної Ради і формування нового Кабміну. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, експерт агентства політичного консалтингу «Фабрика медіа» Олексій Курпас.

Аналітик нагадав, що в період виборчої кампанії неодноразово висловлювалися припущення, що у разі перемоги на виборах, Володимир Зеленський буде змушений продовжити зовнішньополітичний курс Петра Порошенка.

«Навіть у період, коли рейтинги Зеленського зашкалювали, багато експертів говорили про те, що хоче він того чи не хоче, з якою б риторикою він не йшов на другий тур виборів, у разі перемоги йому все одно доведеться продовжувати розпочате Порошенком. Бо інакше його не зрозуміють західні партнери. Нинішній візит до Брюсселя – яскрава демонстрація того, про що говорилося. Зеленський чітко рухається у фарватері Порошенка, він продовжує курс попередника і не має на сьогоднішній день іншого виходу. Навіть критика проекту «Північний потік-2» – це продовження курсу Порошенка. Чинний президент заявив про це напередодні зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка підтримує спорудження газової магістралі. Ця заява, звичайно, мінус для Зеленського, але він просто не має іншого виходу»

Водночас керівництво ЄС і НАТО, на думку політолога, зайняло щодо України вичікувальну позицію.

«У Брюсселі відносини з Києвом поставили «на паузу». Там наразі не бачать чітко сформованої політики після президентських виборів, не розуміють, якими будуть нова Верховна Рада і Кабмін. Тим не менше, європейські партнери мають чіткі очікування й вимоги, що розпочата попереднім керівництвом країни політика, триватиме надалі. Принаймні в ЄС і НАТО дуже на це сподіваються» — Олексій Курпас, політолог.

Експерт також не виключив, що продовження такого курсу адміністрацією Зеленського, може в перспективі прискорити і вирішення конфлікту на Донбасі. На думку аналітика, в цьому зацікавлена ​​не лише Росія, яка потерпає від санкцій, а й європейські партнери Києва по нормандському формату.

«Росію давно схиляють до прогресу в переговорах щодо вирішення конфлікту на Донбасі шляхом санкційного тиску на економіку. Володимир Путін неодноразово заявляв, що готовий вести переговори будь з ким, окрім Петра Порошенка. З огляду на обрання нового президента України, мені здається, що Росія знайде точки дотику в переговорах і буде змушена піти на поступки, адже Москва зазнає колосальних збитків через санкції. Німеччина з Францією по-своєму зацікавлені у вирішенні проблеми Донбасу: сумарний збиток країн через санкції й обмеження торгівлі з Росією, становить 40-50 мільярдів євро щорічно» — Олексій Курпас, політолог

Нагадаємо, 4 і 5 червня президент України Володимир Зеленський перебуває в Брюсселі з першим закордонним робочим візитом у статусі глави держави.

Під час зустрічі з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером, сторони домовилися провести 21-й саміт Україна-ЄС у Києві 8 липня 2019 року. Президент України пообіцяв дотримуватися стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО, а також заявив про готовність Києва виконувати взяті на себе зобов’язання, зокрема, у відносинах з міжнародними фінансовими інституціями. За його словами, мета України залишається незмінною – звільнення Донбасу виключно політико-дипломатичним шляхом.

Під час спільного брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою, Володимир Зеленський заявив, що держави повинні спільно протидіяти будівництву російського газопроводу «Північний потік-2».

Тим часом канцлер ФРН Ангела Меркель зазначила, що нова енергетична політика Німеччини, яку сформулюють до кінця року, повинна враховувати потужності газопроводу «Північний потік-2», що споруджується. За її словами, Німеччина планує відмовитися від вугільної та ядерної енергетики на користь газу.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *