Через пандемію тиждень високого рівня ювілейної 75-ї сесії ООН в Нью-Йорку пройде 21-29 вересня в «антикоронавірусному» режимі. Участь візьме і президент України Володимир Зеленський. Які наслідки матиме ця зустріч для України обговорювали політологи на прес-конференції в «Голос.UA», передає ЕХО Києва.

За словами політолога, кандидата історичних наук Валентина Гайдая, виступ президента України очікується на другий день сесії і також буде проходити в режимі відеозвернення.

«Насправді ніяких особливих очікувань у мене немає. В умовах пандемії вона пройде в режимі відеоконференції, а це говорить про те, що не буде двосторонніх зустрічей, наприклад, Зеленського з Трампом, Путіна з Трампом і інших світових лідерів. У контексті останніх подій в Білорусі була б цікава зустріч Лукашенка і саме його виступ. Він завжди витирав ніс окремим ораторам з Заходу з трибуни ООН. Було б цікаво послухати його і зараз», – зазначив Гайдай.

На його думку, левова частка питань стосуватиметься коронавируса. Уже відомо, що пандемія триватиме до 2022 року.

«Також будуть обговорювати проблему Білорусі. Очевидно ми можемо почути від ряду західних лідерів і їх представників негативні оцінки Лукашенко і нинішньої ситуації Білорусі. Але я не думаю, що справа дійде до якихось радикальних заходів щодо Білорусі. Також я думаю, що можливо в якомусь контексті згадано Україну, Донбас. Але не думаю, що це буде ключова порядок денний сесії Генасамблеї. Найоптимальніший формат – невеликі дебати про насущні проблеми, але без якоїсь чіткої конкретики», – заявив Валентин Гайдай.

У свою чергу політтехнолог Микола Волгов зазначив, що навряд чи Україна стане головною темою на сесії Генасамблеї.

«Україна вже давно не в мейнстримі світової політики, а наші проблеми перетворилися в таку рутину, від якої багато хто намагається втекти. Тому те, що вона пройде в форматі відеоконференції, багато хто навіть видихнути, що не доведеться шукати обхідних доріжок. Я думаю обговорюватимуться світова пандемія і її глобальні наслідки», – підкреслив експерт.

Нагадаємо, раніше чинний голова Генасамблеї ООН Тіджані Мухаммад-Банді запропонував провести в цьому році засідання тижні високого рівня без особистої присутності глав держав, щоб в залі були присутні максимум по два дипломата від кожної країни. Главам держав і міністрам було запропоновано записати відеозвернення, або доручити своїм постпред при ООН зачитати звернення по папері.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *