Чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв переміг на позачергових виборах лідера країни 20 листопада. За попереднім підрахунком голосів, за нього проголосувало 81,31% виборців, тоді як решта п’ятеро кандидатів набрали менше 3-4% голосів.

Серед конкурентів Токаєва були представники опозиційних сил, республіканського об’єднання, народних патріотів, соцпрацівників і спільноти казахських матерів. Попередні результати голосування ЦВК підбила 21 листопада, передає портал Nur.kz (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).

У день виборів було відкрито понад 10,1 тис. дільниць, утворених у Казахстані та за його межами (68 у зарубіжних диппредставництвах республіки). Право голосу в країні мають понад 11 953 465 осіб, із них проголосували понад 8 300 046 виборців. Явка становила 69,44%.

“У день голосування спостерігали за виборчими процедурами понад 11 тисяч довірених осіб кандидатів у президенти РК, 641 спостерігач іноземних держав і міжнародних організацій, 15,5 тис. спостерігачів від політичних партій, понад 30 тис. – від громадських об’єднань“, – проінформували у ЦВК.

Голоси виборців, за попередніми підрахунками, розподілилися так:
– Касим-Жомарт Токаєв (був висунутий народною коаліцією суспільно-політичних сил) – 6 456 392 голоси, або 81,31%;
– Каракат Абден від альянсу соцпрацівників – 206 206 голосів, або 2,6% ;
– Нурлан Ауесбаєв від опозиційної Загальнонаціональної соціал-демократичної партії (ОСДП) – 176 116 голосів, або 2,22%;
– Жигулі Дайрабаєв від народно-демократичної патріотичної партії “Ауил” – 271 641 голос, або 3,42%;
  • – Мейрам Кажикен від республіканського об’єднання “Співдружність профспілок Казахстану “Аманат” – 200 907 голосів, або 2,53%;
  • – Салтанат Турсинбекова від громадського об’єднання “Казак аналары – дестурге жол” (Казахські матері – шлях до звичаїв) – 168 731 голос, або 2,12%;
  • – проти всіх – 480 484 голоси, або 5,8%.

Остаточні підсумки виборів будуть відомі пізніше, протягом двох днів після підрахунку голосів територіальні виборчі комісії повинні доставити оригінали протоколів по кожному регіону. Підсумки будуть встановлені на засіданні ЦВК РК, дату та час проведення якого буде повідомлено додатково”, – додав Нурлан Абдиров.

Згідно з оновленою Конституцією, президент Казахстану обирається повнолітніми громадянами країни на основі загального, рівного та прямого виборчого права під час таємного голосування строком на 7 років. Водночас обиратися переможець зможе лише один раз, передає портал Informburo.

Виборчим законодавством не передбачено відсотково-кількісного мінімуму участі виборців у голосуванні як показник того, чи можна вважати вибори такими, що відбулися або ні. Показник явки на попередніх виборах у 2019 році становив 77,4%.

Обраним президентом вважається кандидат, який набрав понад 50% голосів виборців, що брали участь у голосуванні. У разі, якщо жоден із кандидатів не отримає необхідної кількості, проводиться повторне голосування, в якому візьмуть участь двоє кандидатів, котрі набрали найбільше голосів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 21 вересня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про проведення позачергових президентських виборів. У зверненні до народу він наголосив, що вони мають дати старт кардинальному перезавантаженню всієї політичної системи країни.

Марина Ліснічук. news.obozrevatel.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.