Компанія Google постійно оновлює та вдосконалює свої алгоритми для поліпшення якості пошукового досвіду користувачів. Ці оновлення мають суттєвий вплив на роботу з сайтом та на його позиції в пошуковій видачі. Які алгоритми потрапили під оновлення за останні півроку? Яким чином це впливатиме на видачу? Що варто змінити на сайті, щоб відповідати вимогам? Відповіді на ці питання читайте у матеріалі, підготовленому спеціалістами digital-агентства Ланет CLICK.
Огляд нових алгоритмів Google
E-E-A-T
Цей алгоритм є, так би мовити, правонаступником E-A-T. Він був оновлений востаннє наприкінці минулого року. E-E-A-T націлений на аналіз сайтів за такими показниками, як досвід, експертиза, авторитетність та достовірність. Саме поняття E-E-A-T сформувалося з перших літер головних показників — experience, expertise, authority, trustworthiness.
Spam update
Компанія Google вела роботу над цим алгоритмом ще з 2018 та протягом цих років постійно його вдосконалювала. На початку ж цього року пошукова система оголосила про його остаточне оновлення. Алгоритм виявляє та нівелює спамові посилання, сайти-біржі посилань, проставлені лінки з метою маніпуляції рейтингом видачі. Для більш результативного пошуку таких лінків використовується SpamBrain — інструмент на основі штучного інтелекту.
Product reviews update
Його оновлення завершилося у березні 2023-ого. Google апгрейдив роботу алгоритмів, які оцінюють, наскільки розміщені відгуки та огляди на сайтах корисні та актуальні для користувачів. Компанія націлена на те, щоб коментарі про продукти чи послуги були унікальними та виділялися серед конкурентів.
Broad Core Update
Цей алгоритм був оновлений у березні. Оскільки апдейт є глобальним, то він, звісно, стосується усіх мов та країн. Його метою є зниження у видачі сайтів, які використовують штучний інтелект для написання багатих на ключові слова текстів. Водночас сайти з якісним змістовним контентом, який створювали люди, згідно з цим алгоритмом, мають піднятися вище.
Google Reviews
Нова документація після оновлення Google Reviews у квітні суттєво спирається на E-E-A-T. Цей алгоритм суттєво підвищує планку оглядів продуктів. Щоб огляд був хорошим з точки зору Гугла, він має містити таке: візуальні докази (фото, відео), аудіо, лінки, кількісні показники. Вони є підтвердженням того, що продукт тестували чи використовували.
Вплив нових алгоритмів Google на стратегію роботи з сайтом
Перелік правил, які мають бути застосовані до сайту, щоб він краще ранжувався:
- Орім авторитетності, надійності та експертності, контент сторінки тепер має бути створено за допомогою носіїв досвіду відповідно до E-E-A-T. Релевантний досвід важливий у будь-яких нішах: від фінансових установ до клінік. Оскільки користувачі шукають на сайтах матеріали, які створено на основі досвіду використання того чи іншого товару. Рівень досвіду залежить від запиту. Наприклад, якщо мова йде про вибір ресторану, користувачі зазвичай орієнтуються на слова людей, що там побували. Якщо ж йдеться про те, який вибрати тип медичного втручання, то акцент робиться на думку досвідчених спеціалістів.
- Під час оптимізації увагу слід приділяти й лінкам, оскільки фактор Spam update ретельно аналізує посилання на маніпулятивність. Сайти, які отримали хороші позиції у рейтингу за допомогою спамних посилань, можуть їх втратити, тому що посилання з сумнівних ресурсів не будуть враховані. Так, різке збільшення кількості низькоякісних посилань на зовнішніх ресурсах завдає шкоди, водночас, як свідчить практика, їх видалення допомагає відновити позиції. Тому якщо лінки, що ведуть на ваш сайт, мають ознаки спамових, краще їх швидко позбутися.
- Відповідно до Broad Core Update, створюйте контент для користувачів, а не для пошукових систем. Дбайте про те, щоб ваші тексти були інформативними, корисними та цікавими, а також відповідали на пошукові запити та розв’язували проблеми користувачів. Водночас для написання такого контенту варто залучати людей, а не штучний інтелект. Ті сайти, для яких контент створив ШІ, будуть знижені у пошуковій видачі.
- На вебресурсі повинні міститися огляди на товар чи послуги. Ці відгуки мають бути реальними та давати іншим користувачам ґрунтовну інформацію про продукт. Тому заохочуйте відвідувачів вашого сайту залишати детальні розлогі відгуки з фото, відео тощо.
Як загалом реагувати на нові тенденції алгоритмів Google
Реагувати на нові тенденції алгоритмів Google важливо оперативно, щоб не втрачати видимість та позиції в пошуковій видачі. Та і, звісно, для того, щоб потрапити в ТОП ранжування.
Оскільки компанія Google випускає айдейти регулярно, слід розуміти, що провести одноразово SEO-оптимізацію недостатньо. Потрібно слідкувати за оновленнями Гугла та за потреби вчасно вносити зміни у стратегію розвитку вашого сайту.