У фільмі «Soldats de l’information» йдеться про напружену роботу журналістів, важливість кожного слова в ефірі під час війни та нові стандарти журналістики, що виникли у цей період.

Документальний французько-український фільм «Soldats de l’information» (2023), що розповідає про роботу журналістів ICTV+STB під час початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, отримав відзнаку від французької організації La Scam.

Про це повідомила телеведуча та співавторка стрічки Інна Шевченко на фейсбук-сторінці.

Творцем стрічки разом з Інною Шевченко виступив французький режисер Лоран Жаві. 

«Отримувати нагороди завжди приємно, особливо коли це дозволяє нагадати французькому суспільству про війну в Україні. Ми отримали зірки за нашу документальну стрічку. Було надзвичайно зворушливо чути від членів журі “Слава Україні!”», — зазначила Інна Шевченко.

У фільмі йдеться про напружену роботу журналістів, важливість кожного слова в ефірі під час війни та нові стандарти журналістики, що виникли у цей період. Стрічка вкотре підтвердила, що українські медійники виконують свою місію на високому рівні, навіть в умовах війни.

У неділю, 1 грудня, стрічку «Soldats de l’information» знову покажуть у кінотеатрі Парижа.

В ексклюзивному коментарі «Детектор медіа» співавторка фільму Інна Шевченко назвала відзнаку можливістю нагадати міжнародній спільноті про ситуацію в Україні та необхідність підтримки.

«Ця нагорода – це шанс привернути увагу до війни, яка триває, і нагадати, що Україна потребує допомоги. Дуже приємно, що через рік після прем’єри Франція досі цікавиться нашим фільмом та високо оцінює нашу роботу», – зазначила Інна Шевченко.

Фільм став її першим досвідом у режисурі, хоча має освіту режисера кіно і телебачення.

«Мій чоловік, Лоран Жаві, був режисером стрічки, а я брала участь у процесі створення фільму, координувала зйомки і приймала рішення щодо того, як усе виглядатиме на екрані», – розповіла співавторка. Лоран – відомий у Франції режисер і рідний брат відомої французької акторки Аньєс Жаві.

Ідея фільму та складнощі під час зйомок

Інна Шевченко розповіла, що ідея створити фільм виникла у перші дні війни.

«За 12 годин до початку вторгнення я приїхала до Франції на свій вихідний. Почуття провини за те, що я не в Україні, підштовхнуло мене до дій. Лоран запропонував зробити фільм, і я хотіла таким чином підтримати свою редакцію та показати важливість роботи українських журналістів», – згадує Інна.

Зйомки проводилися дистанційно. Два оператори працювали у Києві, отримуючи завдання з Франції, а монтаж здійснювався вже у Парижі. За словами Інни, найважчим у процесі була моральна сторона.

«Монтаж емоційних розповідей про війну – це було дуже важко. Кожен перегляд вже змонтованого фільму викликає сльози. І навіть цього разу, коли вручали нагороди від La Scam, короткий сюжетик показали з фільму і теж підступили сльози», — розповідає Інна.

Вплив фільму на міжнародну аудиторію

Фільм отримав позитивні відгуки за кордоном, зокрема у Франції.

«Глядачів вражає людяність наших героїв – звичайних людей, які змушені протистояти війні. Це дозволяє французам відчути емпатію та стати ближчими до ситуації в Україні», – зазначила співавторка стрічки.

Інна Шевченко висловила сподівання продовжити свою роботу в кіно та планує знімати нові фільми, зокрема про Україну, але для цього прагне вдосконалити знання французької мови.

Фільм «Soldats de l’information» став не лише важливим інформаційним проєктом, а й способом донести до світової спільноти правду про війну в Україні та героїчну роботу українських журналістів.

На кінофестивалі у Люшоні (Франція) стрічка «Soldats de l’information» отримала одразу дві нагороди: кращий фільм у міжнародній категорії та спеціальний приз журі.  На фестивалі у США в Порт-Джефферсоні фільм отримав нагороду глядацьких симпатій. Під час показу фільму у Парламентській Асамблеї Франції фільм був представлений як приклад культурного діалогу та мистецької майстерності.

Нагадаємо, «1+1» покаже залаштунки Гааги у документальному фільмі «Трибунал для путіна». 

Ольга Кацімон. detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *