Проведення теледебатів напередодні другого туру президентських виборів, вигідне лише Петру Порошенку, оскільки від цього буде залежати його подальша політична кар’єра. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, керівник аналітичного Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

Експерт вважає «монодебати» 14 квітня «актом політичного самовдоволення» Петра Порошенка і переконаний, що дебати в такому вигляді, не збільшать голоси чинного президента, і не зменшать Володимира Зеленського.

Крім того, аналітик вважає мінімальними шанси проведення дебатів 19 квітня, які передбачені законодавством країни.

«Порошенку дебатувати вже пізно – навіть якщо він і гіпотетично переможе в дискусії, жодних вигод від неї він не матиме, адже для фіксування результату потрібно більше, ніж два дні. Що ж стосується Зеленського, то йому ці дебати взагалі не потрібні, адже йому нема чого ризикувати з таким відривом. Тим більше, що дебати в Україні давно перетворилися зі з’ясування змістовної частини програм кандидатів, на банальну політичну технологію. Сьогодні, коли політику вигідні дебати, він їх вимагає, а коли не вигідні, він, як Порошенко у 2014-му році, говорить, що це «собачі перегони»»
Також політолог не виключив проведення телемосту між кандидатами 19 квітня, хоча вважає це емуляцією дебатів. На його думку, дискусія більш вигідна Порошенку для завоювання голосів виборців, оскільки від результатів другого туру, залежатиме його подальша політична кар’єра.

«В принципі, підготувати Володимира Зеленського до такого роду дебатів, нескладно. Петро Порошенко, незважаючи на свій талант оратора і володіння подробицями, досить легко «збивається» неприємними запитаннями. Тобто, дебати досить просто можна перевести у такий формат, коли чинному президенту просто доведеться «відбиватися». Для Зеленського такі дебати сенсу не мають, але мають для Порошенка, адже він зацікавлений відвоювати хоч якісь відсотки. Від результату другого туру буде залежати подальша політична доля чинного президента. Якщо рахунок буде розгромним і Порошенко набере менше 30%, його мрії про політичний реванш на виборах до Верховної Ради, доведеться відкласти. Якщо ж Порошенко набере більше, тоді йому буде простіше «відбиватися» від спроб переслідування з боку нової влади і говорити про тиск на опозицію. У такій ситуації, він може провести ребрендинг партії і проштовхнути до парламенту свою фракцію. Це буде якісно інша ситуація» — Андрій Золотарьов, політолог.

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур виборів президента України. За його результатами за Володимира Зеленського віддали голоси 30,24% українців, а за Петра Порошенка – 15,95%. Другий тур виборів відбудеться у неділю, 21 квітня.

3 квітня Зеленський у відеозверненні в ультимативній формі запросив Порошенка провести дебати на території НСК «Олімпійський» 14 квітня. Однак пізніше Зеленський почав наполягати на дебатах на стадіоні лише 19 квітня – в день, коли дискусія, за законом, має відбуватися у студії Національної суспільної телекомпанії України (НСТУ). У відповідь Порошенко заявив, що готовий дебатувати із Зеленським і 14, і 19 квітня.

14 квітня Петро Порошенко відвідав НСК «Олімпійський» для проведення анонсованих дебатів, але Володимир Зеленський так і не з’явився.

Наступні дебати між кандидатами на пост глави держави, заплановано на п’ятницю, 19 квітня. За законом, вони мають відбутися у студії Національної суспільної телекомпанії України (НСТУ). Однак у штабі Зеленського несподівано запропонували організувати телеміст між Порошенком, який перебуватиме у телестудії «Суспільного», та шоуменом, який перебуватиме на НСК «Олімпійський».

Керівництво НСТУ зазначило, що година дебатів за законом, не передбачає спілкування у формі телемосту. Водночас там зазначили, що такий варіант можливий «після закінчення дебатів і початку більш вільного формату спілкування».

Валерій Савицький ua.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *