У Польщі президент України Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким зустрілися з мерами польських міст, які були відзначені почесною відзнакою України “Місто-рятівник”.

Під час свого офіційного візиту до Польщі Зеленський вручив почесну відзнаку мерам Жешува, Перемишля, Любліна і Хелма — за підтримку, надану українцям.

“Дякую меру Жешува Конраду Фійолеку, меру Перемишля Войчєху Бакуну, меру Любліна Кшиштофу Жуку, меру Хелма Якубу Банашеку за безпрецедентну підтримку, надану українцям у найтяжчий період, коли мільйони наших громадян були змушені шукати порятунку від війни”, — наголосив президент України.

Що відомо про візит Зеленського до Польщі

Президент України Володимир Зеленський та перша леді 5 квітня приїхали до Польщі, де зустрілися з польським лідером Анджеєм Дудою. У Королівський замок у Варшаві також прибули члени української та польської делегаційПісля низки зустрічей Зеленський разом із президентом Польщі Анджеєм Дудою виступив на площі у Варшаві із промовою. Під час візиту президента України до Польщі, ішлось про військову допомогу Україні, обговорення стратегії, а також післявоєнну відбудову та шлях України до Європейського Союзу і НАТО.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Польща надає новий пакет військової допомоги. Він також перерахував, що буде у новому пакеті допомоги: “Ми підписуємо документ про постачання польських БТР Rosomak, самохідних мінометів Rak, систем ППО зокрема дуже ефективних Piorun, і ви молодці, що виробляєте такий важливий продукт, який захищає українські життя, МіГів та іншого озброєння, якого ми так потребуємо”.

Це перший офіційний візит українського президента до Польщі з часу повномасштабної російської агресії, і це також перший раз, коли Зеленський заздалегідь оголосив, що залишає країну, відзначає польське ЗМІ.

Водночас президенти України і Польщі двічі мали робочі  зустрічі в прикордонному Жешуві – у грудні 2022-го і в лютому 2023 року. Це третя поїздка за межі України українського президента під час повномасштабної війни з РФ. Перший візит був у грудні 2022 року до Вашингтона. У лютому 2023 року Зеленський протягом кількох днів відвідав Лондон, Париж і Брюссель.

Олена Богданьок. suspilne.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.