Президент зазначив, що загалом не бачить проблем зі свободою слова в Україні.

Президент України Володимир Зеленський дав пресконференцію з нагоди Дня журналіста. 

Одним із питань до нього від медійників було те, де є грань між свободою слова, політичною доцільністю та цензурою під час війни. Зокрема, мова йшла про недопуск на передову журналіста Юрія Бутусовавимкнення з ефіру каналів із так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий, «Еспресо») та інформацію про те, що допуск людей до участі в єдиному марафоні новин контролюється Офісом президента.

Зеленський зазначив, що він не бачить проблем зі свободою слова в Україні.

«Мене цікавить об’єднання журналістів навколо головної перемоги, а не навколо однієї тієї чи іншої людини, а навколо збереження сотень тисяч людей наших. Інформаційна зброя дуже важлива, але важливо, щоб вонн була спрямована не собі в голову, а проти ворога. Нам не потрібно самогубство.

Об’єднаність у телемарафоні – правильне рішення. Інформаційні канали були об’єднані в одні змісти. І ці змісти, до речі, створюються між журналістами. Ніхто з Банкової, нехай скажуть журналісти, ніхто з Банкової не диктує інформаційну політику. Є правда яка вона є. Є зрозумілий ворог і зрозуміло, проти кого ми воюємо», – сказав він.

Президент також нагадав, що є обмеження щодо демонстрації зброї та інших деталей бойових дій. 

«Є декілька дуже зрозумілих речей: зброя, деталі, кількість вражень. Те, що можна говорити, говорять тільки військові і президент – і все. Все інше, хто хоче щось говорити, показувати нумерацію тієї чи іншої зброї, яка, згідно з контрактами або поза контрактом, згідно з політичними домовленостями президента і лідерів інших країн, не коментується і не показується.

Сьогодні показали “класний сюжет”, неважливо хто, люди вам поаплодували, а завтра вам не передали наступну партію. Це було з дронами, з іншою військовою технікою. Я не можу ризикувати життям військових через те, що комусь подобається щось показувати. Це не стосується жодного прізвища. Є формат, за яким хтось приїжджає на фронт, а хтось не приїжджає», – сказав Зеленський.

Також він відповів журналістам, що «жодні канали не закривали».

«Наскільки мені відомо, жодні канали не закривали. Канали, на яких є марафон, об’єднана інформаційна зброя. Людей не позбавляли жодних каналів, це є неправда. До речі, ці канали, про які ви сказали, їх можна легко знайти. Незважаючи на те, що ми мали чітку домовленість щодо рішення РНБО, щодо об’єднаної трансляції. Була чітка домовленість, що ми йдемо одним курсом проти зрозумілого ворога з одним змістом. І навіть канали, які зараз об’єднані, вже рішенням РНБО, вони мають можливість і показують своє – в кабельному або десь. Ми у воєнному стані, тому рішення РНБО маємо виконувати», – додав президент.

Нагадаємо, 5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру, а «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури. Докладно про історію з відключенням трьох каналів читайте тут.

Юрій Бутусов заявив, що йому заборонили відвідувати військові частини на передовій. За його словами, розпорядження було усне.

detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.