Надмірне споживання негативних новин призводить до погіршення фізичного і психічного здоров’я. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Health Communication. 

Як виявили науковці, з початку пандемії у суспільстві поширений doomscrolling — це схильність “продовжувати переглядати або прокручувати погані новини, навіть якщо вони засмучують або пригнічують”. Нав’язливе бажання переглядати вебсторінки створює “замкнене коло”, що негативно впливає на наше життя. 

Дослідники кажуть, що 16,5% із приблизно 1100 опитаних людей мають ознаки проблем зі споживанням новин, що призводить до підвищеного рівня стресу, тривоги й погіршення здоров’я.

Близько 27,3% опитаних повідомили про «помірно проблематичний» рівень споживання новин, 27,5% зазнали мінімального впливу, а 28,7% не зазнали жодних проблем.

З тих, хто має серйозні проблеми зі споживанням, 74% повідомили, що мають проблеми з психічним здоров’ям, а 61% повідомили про фізичні проблеми порівняно з 8% і 6,1% усіх інших учасників дослідження.

Професор Браян Маклафлін, провідний автор дослідження й науковий співробітник Техаського технічного університету, каже, що спостереження за новинами 24 години на добу може викликати “постійний стан підвищеної напруги організму” у деяких людей, змушуючи світ здаватися “темним і небезпечним місцем”.

usp-ltd.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.