Думки українців щодо тези “людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми” розділились майже навпіл: не згодні із цією думкою 46,5% респондентів, а згодні – 44%. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією “Active Group” 15 квітня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі “SunFlower Sociology”.

Про те, що мова є обов’язковою ознакою патріотизму в усіх випадках, сказали 25,5% опитаних, а 28% українців вважають, що спілкування українською мовою є ознакою патріотизму в деяких випадках. Натомість 42,3% респондентів дотримуються думки про те, що мова і патріотизм жодним чином не пов’язані. Не визначились із відповіддю 4,2%.

Також громадян України запитали, чи погоджуються вони із твердженням про те, що «людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми». З’ясувалось, що 15,8% опитаних повністю згодні із наведеною тезою, тоді як 28,2% відповіли, що “скоріше згодні”. 19% респондентів скоріше не згодні, а 27,4% не згодні із твердженням. 9,5% виявилось важко відповісти на це запитання. Тобто загалом із твердженням повністю чи частково погодились 44% респондентів, а не погодились – 46, 5%.

Водночас, коли йдеться про мову і патріотизм у контексті військових, відповіді респондентів різко змінюються. Українського військового, який спілкується російською мовою, патріотом назвали 83,8% опитаних, у той час як 7,8% вважає навпаки.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією “Active Group” за допомогою онлайн-панелі “SunFlower Sociology”. Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 15 квітня 2023 р.

Приєднатись до онлайн-панелі “SunFlower Sociology” та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.

activegroup.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.