До Списку найякісніших і відповідальних українських онлайн-медіа, який підготували експерти ІМІ на основі моніторингових досліджень, увійшли такі редакції: СуспільнеГромадськеЛігаУкраїнська правдаУкрінформДзеркало тижняБабельНВ та Еспресо.

Такими є результати двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, який Інститут масової інформації провів у лютому-березні 2023 року.

На першому етапі дослідження 50 популярних українських онлайн-медіа, дібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, SimilarWeb та Gemius, оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, мови ворожнечі, чорного піару, порушень етики, наявності матеріалів з ознаками замовлення. 

На другому етапі дослідження медіа, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: дотримання стандартів балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційної політики, даних про власника, інформації про людей, відповідальних за контент тощо. 

За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до Білого списку, в середньому становить близько 95%. У центральній стрічці новин на цих сайтах до моніторингової вибірки не потрапило джинси (хоча потрапили матеріали з неналежним маркуванням), також ці сайти в переважній більшості матеріалів дотримуються журналістської етики.

На ідею аналізу ІМІ наштовхнули подібні міжнародні ініціативи UnitedforNewsTheJournalismTrustInitiative та команда Internews Network.

Повна методологія дослідження доступна за посиланням.

*ІМІ не оцінює в межах цього моніторингу українські сторінки іноземних медіа.

imi.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.