У школах напередодні «сакрального свята» окупанти розпочали «Розмови про важливе», під час яких вони впроваджують свої пропагандистські наративи.

Червоною лінією через усю пропаганду російських окупантів, які готуються до відзначення 9 травня на тимчасово захоплених територіях Запорізької області, проходить наратив:  «День побєди — це сакральне свято». 

Тимчасом з міркувань безпеки російські загарбники цьогоріч скасували проведення масових парадів та щорічний пропагандистський захід «Безсмертний полк». Про це в етері 24 каналу повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров, який розповів, до яких методів пропаганди вдаються росіяни напередодні «Дня побєди».  

«Ворог чітко розуміє, що спротив, який функціонує на тимчасово окупованій території, точно матиме зовсім інші плани на російський “безсмертний полк”. Візуально й пропагандистськи росіяни вже святкують, але фактично свята не буде», — сказав Іван Федоров. 

У тимчасово окупованих містах росіяни всюди розвішують «колорадські» стрічки та білборди. 

У школах напередодні «сакрального свята»  окупанти розпочали «Розмови про важливе», під час яких вони впроваджують свої наративи. («Розмови про важливе» —  назва циклу обов’язкових шкільних уроків у Росії, які охоплюють різні теми, важливі з погляду російського уряду: такі як національна ідентичність, державні свята та світові події. — Ред). 

За словами голови Запорізької ОВА, учнів дев’ятих класів вдягають у військову форму, «проводять з ними якісь паради на подвір’ї шкіл й, звісно, намагаються посіяти свою історію, яка не має нічого спільного з дійсністю».

Крім того, 24 канал повідомив, що в тимчасово захопленому  Маріуполі росіяни також приділяють дітям особливу увагу. У цьому році «виховні» години у школах вперше проходять за сценарієм, який спустили з Москви: у цьому сценарії українців узагалі викреслили з числа переможців над нацизмом у Другій світовій війні. 

Натомість, за інформацією каналу, гауляйтер тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що на території півострова не проводитимуть заходи до «Дня побєди». 

Олена Ярема. detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.