Обрання Володимира Зеленського президентом України послабить антиросійську риторику офіційного Києва. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Володимир Цибулько.

На думку експерта, нинішні вибори президента були занадто емоційними, тому їхній результат базувався не на тверезому логічному аналізі. Аналітик зазначив, що люди з «холодним» розумом не змогли переконати співвітчизників у необхідності обрати еволюційний розвиток країни. Політолог вважає, що «люди знову увірували в чудо, зіграли в лотерею і ця емоційність як породила політичного лідера Володимира Зеленського, так вона його і «з’їсть»».

Крім того, Володимир Цибулько не прогнозує суттєвого розвороту зовнішньополітичного курсу вбік Росії під керівництвом президента-шоумена.

«Україна досить жорстко вмонтована у систему міжнародних відносин. Тож якщо новому президенту чи його команді захочеться поімпровізувати, то таке поле для імпровізацій буде дуже вузьким. Імовірно послабиться антиросійська риторика, але обійматися з Росією й інтегруватися у Євразійський союз ніхто не буде. Водночас може статися інша неприємна річ – динаміка зближення з ЄС і НАТО, яку Україна набула за Петра Порошенка, буде дещо збита. В цій ситуації олігархат спробує пограти у відтягування часу, аби спробувати збагатитися на тіньових схемах. І це може погубити політичну перспективу Зеленського та європейську перспективу України»

Не прогнозує політолог і розриву зв’язків України під керівництвом Зеленського із західними кредиторами та фінансовими донорами.

«Я не бачу політиків в оточенні Зеленського, які ризикнуть грати у руйнівні ігри з МВФ, Світовим банком чи Європейським союзом. Національний банк досить самостійний і захищений у своїй автономності, тому будемо сподіватися, що банківська система вціліє. Скільки б не критикували Валерію Гонтареву, вона непогано її «оздоровила». Тому навряд чи слід очікувати погіршення економічної ситуації. Водночас якщо погіршиться інвестиційний клімат, це відразу ж вдарить по економіці й фінансовій сферах і для цього достатньо дві-три заяви Володимира Зеленського. Не виключено, що новий президент спробує підвищити інтерес інвесторів до України і посилатиме їм відповідні сигнали. Якщо до нас і справді зайдуть ті великі корпорації, які планували зробити це після виборів, вони побачать, що Україна договороздатна країна. В такому разі, на нас чекає економічне зростання»

— Володимир Цибулько, політолог

Також аналітик не вважає, що Володимир Зеленський легко може найближчим часом розпустити Верховну Раду, як про це заявили деякі з представників його команди.

«В Україні парламентсько-президентська республіка і діє принцип верховенства парламенту. Тобто, ухвалити рішення розпуск без згоди Верховної Ради, неможливо. Парламент може відкрито почати фронтерську гру із Володимиром Зеленським, якщо він почне вносити контраверсійні постаті на необхідні йому посади»

— Володимир Цибулько, політолог

Нагадаємо, Центральна виборча комісія опрацювала 98,04% електронних протоколів дільничних виборчих комісій із результатами голосування у другому турі виборів президента України. За Володимира Зеленського проголосували 73,15% виборців (13 млн 262 тисяч 089), за чинного главу держави Петра Порошенка – 24,53% (4 млн 447 тисяч 166). На деяких дільницях під час голосування не вистачало бюлетенів.

Петро Порошенко визнав свою поразку на виборах, але не збирається залишати політику. Тим часом Володимир Зеленський розповів про свої перші кроки на посту глави держави.

Валерій Савицький

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.