Перемога на президентських виборах Володимира Зеленського є протестом українців проти застарілої політичної системи та її лідерів. Водночас Україні не загрожує розворот зовнішньої політики вбік Російської Федерації. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політичний експерт Наталія Білоус.

На думку аналітика, перемога Володимира Зеленського є свідомим вибором народу. Більшість українців голосували за шоумена не тому, що вони симпатизували йому, як кандидату, а на знак протесту проти застарілих політичних лідерів і системи.

«Це протест проти старої системи, проти тих політиків, які в Україні неодноразово балотувалися на різні посади. Це запит суспільства на нових людей у політиці. Так, часом вони можуть бути недосвідчені, з інших галузей, але люди захотіли побачити нові обличчя. Зеленський не набрав у своє оточення людей, які були в старій системі за різних президентів і мають негативний імідж. Він об’єднував довкола себе експертів, не боявся напряму спілкуватися з народом і дізнаватися про проблеми суспільства. Таким чином надалі в Україні буде оновлюватися політична влада на різних рівнях. Старі чиновники, які вже понад 20 років перебувають на своїх посадах і займаються бюрократично-корупційними справами, відходитимуть у минуле»

Експерт також зауважила, що в нинішніх виборах активну участь взяла молодь, яка раніше не була настільки політично активною. На її думку, Володимир Зеленський балотуванням у президенти зумів мобілізувати довкола себе достатню кількість молодого населення і це запит на майбутнє, оскільки надалі дедалі більша кількість молодих людей балотуватиметься на державні посади від місцевого до центрального рівнів.

Ще однією особливістю нинішньої кампанії Наталія Білоус назвала той факт, що виборча кампанія Володимира Зеленського відбувалася переважно в інтернеті, а не класично в публічній площині. На її думку, це новий тренд у царині політтехнологій.

«Перемога Зеленського – яскраве свідчення того, що можна не спілкуватися з населенням відкрито, а вести агітаційну кампанію виключно в інтернеті й здобути перемогу. Тобто, інформаційні технології можуть допомогти перемогти на виборах і для цього не обов’язково безпосередньо контактувати з населенням – проводити зустрічі з виборцями, їздити з агітаційними турами Україною чи вживати інші подібні заходи. Сьогодні достатньо бачити людину лише в інтернеті та зробити вибір на її користь. І це новий механізм, який увійде до посібників із політтехнологій» — Наталія Білоус, політичний експерт

Крім того, експерт переконана, що за нового президента зовнішня політика України суттєво не зміниться і розвороту вбік Росії не відбудеться.

«Виборча програма Володимира Зеленського була досить розпливчастою. Зеленський також підтримує курс в ЄС і НАТО. Це не означає, що Україна найближчим часом стане членом цих об’єднань, але і розвороту зовнішньополітичного курсу вбік Росії не відбудеться. Взагалі усі майбутні українські еліти й лідери прямуватимуть до Європи. Прогнозувати внутрішню політику й економіку нового президента наразі важко. Зеленський планує провести аудит, аби зрозуміти ситуацію в різних сферах діяльності, а вже тоді висувати рекомендації щодо реформування тієї чи іншої галузі. Слід подивитися, кого він зробить керівником Міноборони, МЗС, СБУ та інших відомств, як він збирається знизити податки і створити обіцяні різні фінансові служби. І вже тоді проводити детальний глибинний аналіз» — Наталія Білоус, політичний експерт

Нагадаємо, Центральна виборча комісія опрацювала 98,04% електронних протоколів дільничних виборчих комісій із результатами голосування у другому турі виборів президента України. За Володимира Зеленського проголосували 73,15% виборців (13 млн 262 тисяч 089), за чинного главу держави Петра Порошенка – 24,53% (4 млн 447 тисяч 166). На деяких дільницях під час голосування у другому турі не вистачало бюлетенів.

Петро Порошенко визнав свою поразку на виборах, але не збирається залишати політику. Тим часом Володимир Зеленський розповів про свої перші кроки на посту глави держави.

Валерій Савицький.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.