Закладені механізми колишньої влади, підлаштовані сьогоднішньою владою, призвели до того, що влада не лише програла, але змінила баланс повноважень. Децентралізація, новий адміністративно-територіальний устрій та результати місцевих виборів показують, що баланс влади перейшов на місця. Про це розповів політолог Владислав Дзівідзінський під час пресконференції в УНІАН «Перспективи взаємовідносин центральної та місцевої влади після виборів».

“На сьогодні кожна політична сила кожного потужного лідера на місцях має вищий рівень підтримки, ніж сьогоднішні загальнонаціональні партії”, – зазначив політолог.

Проте, на думку експерта, існують певні тенденції: якісь партії ідуть на скорочення, інші — зростають.

“Згідно із статистикою партій, що є на сайті ЦВК, результати яких вже опубліковані, серед десяти політичних сил, які потрапили до рад всіх рівнів — це чотири парламентські, ще чотири — вже були представлені раніше, і дві політсили, які були створені нещодавно, одна з яких партія “Пропозиція”, – говорить Дзівідзінський.

Політолог вважає, що позитивними тенденціями цих виборів є саме нові політичні сили.

“До цих тенденцій слід віднести дві нових партії. Хоча “За майбутнє” я би в принципі партією не називав, це проєкт, практика показує, що це просто була франшиза, яка увібрала в себе представників регіональних еліт, які за рахунок бренду могли провести компанію і обратись. А от партія “Пропозиція” є для мене прикладом, яким чином будуть розвиватись наступні регіональні партії, тому що обєднані потужні місцеві лідери переобралися. Стосовно Дніпра теж немаю сумніву, саме один із лідерів “Пропозиції” Філатов переобереться вже цієї неділі”, – пояснює він.

Дзівідзінський вказує на те, що такий приклад кооперації на горизонтальному рівні дає старт для подальшого розвитку.

“Ті партії, які зможуть за рахунок великої підтримки, а вона лише зростає, на місцевому рівні і кооперації на горизонтальному рівні, можуть розраховувати на політичні перспективи. У партії “Пропозиція” якраз у цьому плані потенціал є”, – підкреслив Владислав Дзівідзінский.

experts.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.