Гучний інформаційний скандал розгорівся та почав набирати обертів у соціальних мережах та засобах масової інформації одразу ж після анонсування віце-прем’єр-міністром з питань цифрової трансформації можливостей нового додатку «Дій вдома» на телевізійному каналі «Прямий».

І, хоча, Михайло Федоров запевняє, що тотального цифрового контролю над українцями через цей додаток під час обсервації не буде — відомі громадські діячі та ІТ-експерти йому не вірять, б’ють у дзвони та кричать про зраду.

Схоже, що конфлікт стає затяжним, «стріляти» будуть до «останнього патрону» та з застосуванням важкого «цифрового озброєння».

І причина цього зовсім не в тому, що один із лідерів ЗЕ-команди, її діджитальний «стовп» та інформаційний «рупор», «додумався» віщати про власні здобутки і перемоги прямісінько з лігва свого заклятого ворога — підступного «корупціонера» та «злодія» Петра Порошенка, «місце якому у в’язниці».

Після спільного голосування «Слуг народу» з «Європейською Солідарністю» в парламенті за продаж української землі — такі дії вже не новина і навіть не інформаційний привід.

Усі протиріччя між «лютоненависниками» зняті, про все вже домовлено, посадки відтерміновані, а лобизатися, тискатися та колективно витанцьовувати в ефірах, впритул чи навіть дистанційно через засоби зв’язку — офіційно дозволено на найвищому партійному рівні, незважаючи на стрімке наближення політичної смерті проекту «слуг», безліч людських хвороб та розгул світової пандемії.

Що ж сталося? Чому кричать? Звідки стільки ненависті, неприйняття і недовіри до відомих діджиталізаторів та їх інтелектуальних розробок, покликаних на потребу часу масово спростити та поліпшити якість життя простих смертних?

Причина тут не одна, їх декілька — повідомляють Правовій інформатиці учасники інформаційного спротиву.

Додаток «Дій вдома» — така собі лайт версія вже існуючого електронного браслету для злочинців чи вживленого електронного чипу стеження, відомого широкому загалу з жахіть фантастичних трилерів, тільки реалізується вона за допомогою смартфону в межах проекту «Дія» «Держави у смартфоні» президента Володимира Зеленського для обмеження пересування тих, хто вже інфікований або можливо інфікований коронавірусом, а також, всіх бабусь та дідусів, яким за шістдесят.

Тема чутлива, бо йдеться про вірус, цифрове стеження, спокійну старість, обмеження прав та свобод людей, а також про можливі загрози витоку персональних даних — тому увага суспільства до неї величезна.

Додаток був розроблений Мінцифрою в авральному режимі за чотири дні на виконання одного з пунктів постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», і зараз, за словами віце-прем’єр-міністра, знаходиться в режимі тестування, але вже доступний для скачування та використання великою кількістю людей.

Тотального стеження за пересуваннями не буде — заявляє у своєму коментарі Михайло Федорів.

«В нас дуже лайтовий підхід до цієї ситуації. Ми розуміємо досвід Китаю, і європейських країн і ми не відстежуємо повністю пересування людей. Тільки момент, коли приходить push-повідомлення. Воно приходить до 10 разів на день. У людини вмикається геолокація. Людині потрібно сфотографуватись, щоб підтвердити свою особистість, що саме ця людина знаходиться в цьом місці. Тому немає глобальної сліжки, немає контролю повного пересування. Це така європейська практика».

В Мінцифрі нахабно брешуть — вважає Володимир Фльонц, керівник та засновник ГО «Електронна демократія», розробник системи Прозорро, постійний член громадських рад при Державному агентстві з питань електронного урядування, який з власного досвіду дуже добре знає стан речей у новоствореному міністерстві, особисті та професійні якості очільників.

Причина його категоричного твердження — у двох публічних заявах, зроблених майже одночасно віце-прем’єр-міністром Михайлом Федоровим та його першим заступником Олексієм Вискубом, які є абсолютно недопустимими, взаємовиключними і неможливими з точки зору здорового глузду.

Такими, що ставлять в «абсолютний ступор» високоякісний тренований розум ІТ-експерта, відточений математичною логікою, багатолітнім досвідом розробки і тестування складних інформаційних систем — примушуючи його до бунту та термінового пошуку рятівної кнопки «аварійного завершення програм» чи навіть повного «перезавантаження системи», щоб якнайшвидше позбавити себе та інших від руйнівної дії цього надзвичайно небезпечного для психічного стану здоров’я і життя інформаційного вірусу, вкинутого у простір високопосадовцями.

Один з них заявив, що використання додатку «Дій вдома» є добровільним, а інший — обов’язковим, та ще й пригрозив порушникам і ухилянтам чималими штрафами й переслідуванням!!!

Про вкрай низьку якість розробки програмного забезпечення від Мінцифри, безмежні діри в захисті, нещодавній злам державної системи вакансій career.gov.ua з витоком персональних даних, копій дипломів та паспортів державних службовців, а також злісне розкрадання бюджетних коштів на ІТ попередниками, згадали і інші експерти.

Sean Brian Townsend — відомий експерт з кібербезпеки, прес-секретар «Українського кіберальянсу» та міністр «Демократичної Сокири», взагалі заявив про цифрові намордники «Дія» для кожного громадянина та початок створення в Україні цифрового концтабору.

Іван Петухов, один з фундаторів українського Інтернету, власник компанії «Адамант», голова Комісії з питань науки та ІТ «Українського союзу промисловців і підприємців», «Національної Асамблеї Громадянського Сектору України», активний учасник Майдану та той, хто будував собачу будку під Радою для ще діючого тоді президента Порошенка — активно почав тролити Мінцифри картинками перших «допотопних» мобілок та закликами до Федорова придбати за власний кошт та подарувати всім українським дідусям та бабусям по смартфону зі встановленим додатком «Дій вдома».

Сфоткай себе — Правова інформатика трохи пофантазувала на тему, як мобільний додаток буде примушувати 10 разів на добу, денно і нощно селфитися «інфікованих»«підозрюваних» та тих, «кому за шістдесят», ловлячи їх у самих незручних життєвих обставинах та ситуаціях.

З огляду на важкі прояви хвороби, підвищену температуру, запаморочення, постійне бухикання, можливу блювоту і понос, а також постійну загрозу штрафів та балансування на межі життя і смерті — фотки цих «горе тестувальників» — клієнтів цього ще досить «сирого» та «недоробленого» іноваціного додатку від Мінцифри вийдуть не дуже радісними.

Відверто кажучи, їм не позаздриш — щось нездорове, садо-мазохічне, від «лабораторних крис та мишей», а також «цифрового концтабору» у цій ідеї, озвученій Федоровим, дійсно є.

Не може передове цифрове рішення бути настільки по-дебільному створене — вирішили ми та звернулися до офіційного тексту постанови Кабміну щодо обмеження поширення короновірусу.

За наявності згоди відповідної особи — ключова пропущена фраза!!!

Немає і не може бути ніякої примусовості у встановленні та використанні додатку «Дій вдома» !!!

Не потрібно багаторазово селфити та комусь там кудись надсилати фото спотвореного хворобою та старістю обличчя, завмирати від кожного шороху, очікуючи штрафів за кожне пропущене чергове push-повідомлення зі змістом «тук-тук, ти ще там? перевірочка…».

Михайло Федоров сам створив і озвучив цей фейк, а засоби масової інформації, не перевіривши, рознесли страшилку до кожного бажаючого потремтіти.

Треба обережніше бути зі словами, частіше включати самоконтроль, усвідомлення та розуміння того, що транслюєш в етер, а ляпнувши дурницю — мати мужність її спростувати!!!

legalinform.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *