В МЗС Греції назвали рішення Македонії «важливим розвитком ситуації»

В Греції із задоволенням зустріли новину про намір Македонії змінити назву країни, повідомляє The Guardian.

«Це важливий розвиток ситуації. Ми сподіваємося, цей крок ознаменує початок нової глави у відносинах між нашими країнами і народами», – заявили в грецькому МЗС.

Як зазначає видання, компромісне рішення знаходить підтримку не у всіх в Греції. Так в середу 7 лютого Елладська (Грецька) православна церква провела термінове обговорення ситуації. Священнослужителі, як і сотні тисяч інших греків, категорично заперечують проти збереження слова «Македонія» в найменуванні балканської держави.

У неділю 4 лютого в Афінах пройшла масова акція протесту незгодних з таким рішенням ситуації.

Напередодні у Македонії заявили, що згодні додати до своєї назви географічний класифікатор, щоб зняти суперечку з Грецією, яка заважає країні вступити в майбутньому в Європейський союз і НАТО.

Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас раніше заявляв, що відсутність остаточного рішення у суперечці довкола назви підриває національні інтереси Греції.

З огляду на заперечення Греції щодо використання назви, Македонія в 1993 році приєдналася до Організації Об’єднаних Націй як колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

Раніше прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявляв, що нова назва країни буде визначена в результаті референдуму.

glavcom.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *