Президент Республіки Польща Анджей Дуда нагородив медалями Virtus et Fraternitas (Доброчесність і братерство) дев’ятьох громадян з п’яти країн, серед яких троє українців, які допомагали полякам-жертвам тоталітарного режиму у XX столітті.

Про це інформує “НВ” з посиланням на сайт президента Польщі.

Повідомляється, що церемонія нагородження відбулась у президентському палаці Варшави в середу, 2 червня. Окрім українців, нагороди отримали громадяни Чехії Румунії, Словаччини та Угорщини.

Медалі Virtus et Fraternitas було присвоєно посмертно Петру та Марії Базелюкам, які під час Другої світової війни переховували на Волині родину поляків Слоєвських із Гути Степанської.

Ще одну медаль польський лідер вручив особисто Петру Грудзевичу, який у 1986 році виступив проти радянських чиновників, відмовившись зняти хрест із могили солдатів польської армії, котрі загинули в бою проти більшовиків у 1920-му.

“Для мене це емоційна мить. Момент, коли можна подякувати тим, хто зумів показати чесноту і братерство в найважчі часи, навіть у такий скромний спосіб”, – зауважив Анджей Дуда.

Окрім вказаного, сайт польського президента оприлюднив відеоролики, у яких ідеться про внесок кожного з нагороджених.

Відомо, що медаль Virtus et Fraternitas засновано в листопаді 2017 року. За рекомендацією директора Інституту Пілецького (польська дослідницька установа, яка вивчає історію ХХ ст., передусім тоталітарні ідеології та їх впровадження у Польщі й інших країнах Центральної та Східної Європи) президент Польщі нагороджує нею людей на знак подяки тим, хто надав допомогу громадянам Польщі у період з листопада 1917 року по липень 1990 року.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.