Кандидатуру 22-річної Аміні, яка померла в Ірані під вартою за звинуваченням у порушенні правил носіння хіджабу, висунули три найбільші блоки Європарламенту. Це робить її фавориткою серед інших кандидатів.

Махсу Аміні та жінок Ірану номінували на цьогорічну премію імені Сахарова Європейського парламенту, яку присуджують захисникам прав і основних свобод людини. Про це повідомив Європарламент 20 вересня.

Кандидатуру 22-річної Аміні, яка померла в Ірані минулого року під час перебування під вартою за звинуваченням у порушенні правил носіння хіджабу, висунули три найбільші блоки Європарламенту. Це робить її фавориткою серед інших кандидатів.

На здобуття премії також висунули афганських освітніх активістів Марзія Амірі, Парасто Хакім і Матіулла Веса, а також «проєвропейський народ Грузії» та Ніно Ломджарію, колишню громадську захисницю Грузії.

Група Identity and Democracy висунула Ілона Маска за «викриття практик попереднього керівництва Twitter (тепер X), які завдавали шкоди свободі вираження думок користувачів».

Група Зелених/Європейського вільного альянсу висунула угандійку Ванессу Накате, «яка віддана боротьбі проти зміни клімату та захисту прав людини».

Понад 40 депутатів Європарламенту також висунули на здобуття премії борців за права людини в Нікарагуа Вільму Нуньєс де Ескорсіа і Роландо Хосе Альвареса Лаґоса.

«Ліві» висунули кандидатури жінок, які борються за безкоштовні, безпечні та легальні аборти: Юстину Виджинську, Морену Ерреру і Колін Мак-Ніколас.

Нагороду вручать у грудні.

Щорічна премія Сахарова за свободу думки присуджується з 1988 року окремим особам і організаціям, які захищають права людини та основні свободи. Вона названа на честь радянського фізика та політичного дисидента Андрія Сахарова і має грошовий приз у розмірі 50 000 євро.

Нагадаємо, торік премію імені Андрія Сахарова «За свободу думки» здобув Український народ. Лауреатами від імені України назвали президента Володимира Зеленського та лідерів у сфері політики, громадських діячів, захисників України, а також державні служби. Це, зокрема, Державна служба з надзвичайних ситуацій, парамедикиня Юлія «Тайра» Паєвська, голова правозахисної організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук.

У 2021 році премію отримав російський опозиційний політик Олексій Навальний, в 2020-му  білоруська опозиція, а в 2019-му  український режисер Олег Сенцов.

Роман Мельник. detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.