У навчальному закладі зазначили, що виш «не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом».

У Національному університеті «Львівська політехніка» надали «офіційний коментар щодо інтерв’ю Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій», під час якого викладачка кафедри української мови Ірина Фаріон заявила, що «не вважає українцями військових ЗСУ, які розмовляють російською мовою». 

«Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це — непорушна позиція нашого університету», — йдеться в коментарі.

Водночас у виші зазначили, що, попри кодекс корпоративної культури НУ «ЛП», який визначає моральні принципи, правила та норми спілкування та поведінки учасників академічної спільноти університету, «Львівська політехніка» «не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом».

У дописі на університетському сайті також нагадали, що «Львівська політехніка від початку російської агресії в Україні, у 2014 році і дотепер, активно та у різний спосіб ― інтелектуальними ресурсами, науковими розробками, волонтерством ― допомагає український воїнам, які борються проти ворога і обстоюють наше право на незалежність і цілісність нашої держави. У лавах українських захисників воюють наші студенти, викладачі, працівники, випускники».

Як відомо, на ютубі вийшло інтерв’ю журналістки Яніни Соколової з Іриною Фаріон, де вони обговорювали мовне питання. Фаріон сказала, що «не існує російськомовного населення, є українці, а є кацапи». Журналістка натомість відповіла, що частина військових бригади спеціального призначення Нацгвардії «Азов» та 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ спілкуються російською мовою.

«Я категорично цього не приймаю. У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні і ви такі дуже розумні, що вам заважає виконувати 29-у статтю закону про Збройні сили України? Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то немає армії, це зброд тоді», — сказала Фаріон.

Після цього уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронців та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для перевірки висловлювань мовознавиці. Омбудсман побачив у заяві ексдепутатки про російськомовних військовослужбовців «утиск та дискримінацію».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.