18 жовтня  відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Олег Діденко.

Розглянувши звернення 4 обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів та призначила на неділю, 29 грудня 2019 року, перші вибори у 6 об’єднаних територіальних громадах (2 міських, 1 селищній, 3 сільських ОТГ).

Зокрема, у Дніпропетровській області такі вибори відбудуться у 3 об’єднаних територіальних громадах (Червоненській сільській ОТГ, Черкаській селищній ОТГ, Підгородненській міській ОТГ), у Львівській області – в 1 ОТГ (Нежухівській сільській ОТГ), у Сумській області – в 1 ОТГ (Путивльській міській ОТГ), у Чернівецькій області – в 1 ОТГ (Кадубовецькій сільській ОТГ).

При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищної, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищного, міських голів з 9 листопада 2019 року.

Окрім того, розглянувши звернення Дніпропетровської ОДА щодо прийняття Комісією рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільської, селищних рад об’єднаних територіальних громад від територіальних громад, що приєдналися до відповідних ОТГ, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення додаткових місцевих виборів та призначила на неділю, 29 грудня 2019 року, додаткові вибори депутатів Карпівської сільської ради Широківського району, Божедарівської селищної ради Криничанського району та Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області.

При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу вказаних додаткових виборів депутатів сільської та селищних рад з 9 листопада 2019 року.

Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року.

Також затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення додаткових виборів депутатів сільських та селищних рад 22 грудня 2019 року.

Окрім того, Комісія визначила розмір грошової застави для кандидата на посаду Зіньківського міського голови Зіньківського району Полтавської області на перших місцевих виборах 22 грудня 2019 року в сумі 1 471 гривні. А також – для виборчого списку кандидатів у депутати Зіньківської міської ради, висунутого у багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 22 грудня 2019 року, в сумі 1 471 гривні.

Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів. А саме – Мелітопольської міської виборчої комісії Запорізької області, Обухівської районної виборчої комісії Київської області та Полтавської міської виборчої комісії Полтавської області.

На завершення засідання внесено зміни до постанови ЦВК від 11 жовтня 2019 року “Про забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та в закордонному окрузі”.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії. cvk.gov.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.