Коли у вас все готово і вам залишається лише натиснути на кнопку «відправити», ви повинні поставити собі ще одне важливе запитання. Чи зараз правильний час для відправки прес-релізу? Звичайно, після кількох розсилок ви виробите свій алгоритм, помітите специфіку ніші вашої стрічки новин і зробите свої висновки. Але оскільки ви вже зробили такий пошуковий запит і хочете знати найкращий час і день для надсилання прес-релізу, ми поділимося нашими порадами.

Забігаючи наперед, зазначимо, що ніхто не скаже вам суперточного часу для надсилання прес-релізів, адже для кожного інфоприводу є свій особистий «найкращий час».

Важливо! Перед тим, як замовити прес-реліз у рекламного копірайтера, дізнайтеся точні терміни поширення вашого матеріалу в ЗМІ. Дуже важливо розіслати прес-реліз вчасно, щоб його встигли прочитати, виправити і опублікувати.

Загальноприйняті міжнародні терміни для прес-релізів:

  • На телебаченні — за 4 дні до випуску новин;
  • На радіо — за 3 дні до події;
  • Для щоденних видань — 7-10 днів;
  • Для щотижневих видань — за 2-3 тижні до події;
  • Для щомісячних газет і журналів — за 6-8 тижнів.

Який День Обрати? Найкращий Час Для Надсилання Прес-Релізу

Згідно з численними дослідженнями, найефективнішими днями для розсилок є

Давайте розберемося, чому.

Понеділок

Багато людей, як і Гарфілд, ненавидять понеділки. Тільки подумайте: вихідні закінчилися, починається новий робочий тиждень, а в поштовій скриньці десятки, а то й сотні листів, які потрібно розібрати.

Бажаючи зменшити завал у поштовій скриньці, ваш прес-реліз можуть просто викинути у смітник. Не розраховуйте на свідомість редактора =)

Також понеділок (особливо його перша половина!) — час для зустрічей і планування тижня.

Вихідні

Скоріш за все, журналіст, відповідальний за розміщення вашого прес-релізу, як і будь-яка нормальна людина, проводить їх з сім’єю, виїжджає на природу, спілкується з друзями або займається улюбленою справою. Не відволікайте його. Виняток становлять дуже термінові новини, але тоді краще продублювати своє звернення поштою особистим дзвінком. Але спочатку подумайте, чи дійсно це настільки важливо, щоб турбувати людину в її вихідний день.

Середина Тижня

Тож, що у нас залишилося? Правильно — вівторок, середа, четвер. П’ятницю відкидаємо, бо в цей день майже всі вже готуються до вихідних.

Отже, поштова скринька очищена від завалів, тиждень розпланований, а редакція входить у свій звичний робочий ритм. Саме час нагадати про себе.

Свята

Незалежно від того, чи це Ханука, чи Святвечір, не надсилайте прес-реліз напередодні свят. У ці дні діє те саме правило, що й у п’ятницю. У цей день редактори отримують купу електронних листів, і вони з меншою ймовірністю взагалі звернуть увагу на ваш лист. Натомість надсилайте свій прес-реліз принаймні за 2-3 дні до свята. А якщо це стосується самого свята (наприклад, відкриття нового ресторану напередодні Нового року), то намагайтеся розіслати прес-реліз щонайменше за 3 тижні до події. Також, якщо ви працюєте на міжнародному ринку, враховуйте місцеві свята — Китайський Новий рік, День Незалежності, День Подяки, Октоберфест, День Перемоги, День бабака тощо.

Який Час Обрати

Згідно з дослідженням VerticalResponse — між 20:00 та північчю. Ви здивовані? Справа в тому, що саме в цей період більшість людей сідають біля телевізорів зі смартфоном в руках. Але навряд чи людина в цей час буде займатися своєю роботою, тому цей варіант підійде для тих, хто не боїться експериментувати і ризикувати. Але раптом вам пощастило з журналістом, і він готовий вдень і вночі читати відповідні прес-релізи і відправляти їх на публікацію =)

Давайте подивимося, які ще є варіанти і які вважаються більш універсальними саме для прес-релізу.

Ранок

За статистикою, найбільш неефективний час — з 7:00 до 10:00 ранку. І це логічно. Редактори снідають, дрімають у транспорті, готуються до роботи. Тому їм не до ваших листів.

Так, за все тією ж статистикою, більшість людей починають свій ранок з перегляду соцмереж або пошти. Але чи впевнені ви, що вони готові розглянути вашу пропозицію і об’єктивно оцінити її до того, як вип’ють кілька чашок кави?

Вдень

Найкращий час — з 10:00 до 12:00. Але всі це знають і планують свою розсилку саме на цей час. Тож якщо ви націлені на прайм-тайм, готуйтеся до більшої конкуренції. Щоб не чекати настання цього часу, використовуйте спеціальні розширення, які дозволяють робити відкладені відправки. Крім того, це дозволить вам відстежувати відкриття листа адресатом. Також враховуйте часовий пояс вашого місцезнаходження та одержувача. Якщо можливо, автоматизуйте свою електронну пошту, щоб надсилати прес-реліз у потрібний час і день.

Важливо! Виходячи з цієї логіки, більшість запланованих листів приходять за годину або півгодини. Це означає, що ваш журналіст може мати справу з сотнями нових листів рівно о 10:00 або 10:30 ранку. Вибравши трохи інший час, наприклад, 10:28 ранку, ви зможете обійти конкурентів і збільшити ймовірність того, що ваш реліз буде прочитаний.

Надсилання Прес-Релізу

Намагайтеся зосередитися на послідовності. Протестуйте кілька варіантів, довіртеся загальноприйнятим стандартам і своїй інтуїції, прорахуйте всі можливі варіанти. Після цього напишіть, наприклад, що щовівторка та щочетверга ви будете надсилати листи о 10:28 та відправляти прес-релізи.

Далі дійте за таким алгоритмом:

  1. Надішліть листа спочатку в топові видання в потрібних вам країнах.
  2. Після публікації на цих ресурсах розішліть решті ЗМІ.
  3. Наступного дня опублікуйте свій текст на сайті для розміщення прес-релізів.

Серед інтернет-маркетологів також поширена думка, що найкращий час для розсилки прес-релізу — це години пікового інтернет-трафіку вашої цільової аудиторії. І неважливо, який саме день ви оберете. На це є кілька причин.

По-перше, сама стратегія «вівторок-четвер» працює тільки тому, що ми з вами, найяскравіші представники «офісного планктону», в ці дні перебуваємо онлайн за екранами своїх комп’ютерів. У цьому напрямку реліз ріелторської компанії буде дуже своєчасним матеріалом для людей, які шукають житло на вихідні.

Хоча ми бачимо, що прес-релізи, поширені в середині тижня, краще висвітлюються, ми не переконані, що вибір часу є ключовим фактором. Мабуть, ніхто не буде сперечатися з тим, що рекламні нісенітниці, надіслані оперативно, ніколи не досягнуть такого результату, як прес-реліз з високою інформаційною цінністю. Тому що правильний матеріал, спрямований на правильну аудиторію, набагато важливіший за вдалий час запуску.

Важливо! Обов’язково вказуйте в темі листа слово «прес-реліз». Інакше журналіст не зможе відрізнити ваш лист від чергового спаму. У багатьох журналістів в поштових програмах встановлені фільтри, які скидають всі листи з подібною позначкою в темі в окрему папку, і власники переглядають цю папку. Враховуючи обмеження по довжині, слово «прес-реліз» має бути не першим у вашій темі, а в кінці, в круглих дужках. А якщо вам все ж таки потрібні поради щодо написання прес-релізу, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом «Як написати прес-реліз».

Не вірте статистиці. Перевіряйте все описане в цій статті тестуванням. Почувши певні правила, як це робити, можливо, краще прислухатися і зробити навпаки? Таким чином, ви виграєте від унікальності і будете саме тим, хто приверне до себе увагу. Слідкуйте за часом і датою відправлення кожного прес-релізу, а також за тим, які ЗМІ його опублікували. І нехай вам щастить!

Валерія Дроговоз. prnews.io

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.