Багато жителів як і раніше залишаються вдома та бояться виходити на вулицю.

Таліби оголосили “амністію” по всьому Афганістану і закликали жінок приєднатися до їх уряду, намагаючись заспокоїти Кабул, де тільки напередодні відбувався хаос в аеропорту, коли люди намагалися втекти від правління бойовиків.

Заява члена комісії талібів по культурі Енамулли Самангані стали першим коментарем про управління на федеральному рівні по всій країні після встановлення контролю над Афганістаном, передає AP.

Хоча не було ніяких серйозних повідомлень про зловживання або бойові дії в Кабулі, багато жителів залишилися вдома і як і раніше бояться виходити на вулицю.

Старші люди все ще пам’ятають ультраконсервативні ісламські погляди талібів, які включали закидання камінням, ампутації та публічні страти під час їх правління до вторгнення під керівництвом США, яке пішло за терористичними атаками 11 вересня 2001 року.

Раніше представник талібів Альханафі Вардак закликав населення не турбуватися з приводу безпеки в Кабулі.

“У Кабулі є чіткий план безпеки. Життя і майно всіх жителів Кабула, будь то цивільних або військових, в безпеці. У нас немає проблем з ними. Ніхто не повинен хвилюватися”, – заявив він.

У понеділок ввечері президент США Джо Байден також вийшов із заявою щодо ситуації в Афганістані. Він заявив, що США ніколи не хотіли створити з Афганістану демократичну країну, головною метою був намір припинити терористичні атаки на США.

У Радбезі ООН закликали до переговорів зі створення нового інклюзивного уряду в Афганістані.

25 квітня 2021 року за розпорядженням президента Джо Байдена США почали виведення військ з Афганістану, який планували повністю завершити до 11 вересня – двадцятої річниці терактів 11 вересня 2001 року.

zn.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.