Вищий антикорупційний суд призначив на 18 серпня підготовче засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням народного депутата Олександра Юрченка та його неофіційного помічника Івана Фіщенка в одержанні неправомірної вигоди.

Про це йдеться в рішенні ВАКС від 12 серпня, повідомляє «Слово і діло».

«У кримінальному провадженні за обвинуваченням (Олександра Юрченка – ред) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 4 ст. 368, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, та (Івана Фіщенка – ред) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, призначити відкрите підготовче судове засідання на 18 серпня 2021 року о 14:30», – мовиться в рішенні.

Нещодавно Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила обвинувальний акт нардепу Юрченку та його помічнику Фіщенку. Того ж дня справу скерували до ВАКС.

Нагадаємо, за версією слідства, нардеп Олександр Юрченко у завуальованій формі (плюшки) попросив надати йому через посередника – його помічника Івана Фіщенка неправомірну вигоду у сумі 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про управління відходами» та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу нардепів-членів відповідного комітету за голосування за подані ним пропозиції.

У середині серпня 2020 року правоохоронці зафіксували факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини обумовлених коштів. 26-27 серпня 2020 року була запланована передача другої частини коштів. Проте подальше виконання спеціального завдання було зупинене.

Як відомо, ВАКС взяв під варту Юрченка з альтернативою 3 млн грн застави. Пізніше за нього внесли гроші і він вийшов під обов’язки.

Також суд заарештував і неофіційного помічника Фіщенка з альтернативою 1 млн грн застави. Ці гроші за нього внесли і він теж вийшов із СІЗО під обов’язки.

slovoidilo.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.