У четвер, 20 червня, біля Київського національного університету ім. Шевченка відбудеться акція протесту проти призначення екс-заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова професором зазначеного університету.

«Зустрічаємось сьогодні ввечері коло університету Шевченка. Беремо друзів, каву, лимонад і гарний настрій», – повідомив у Facebook член коаліції громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ» Віктор Таран.

Зустрічаємось сьогодні ввечері коло університету Шевченка. Беремо друзів, каву, лимонад і гарний настрій 😉

Опубліковано Viktor Taran Середа, 19 червня 2019 р.

Студент Іван Голод повідомив про погрози незаліками від охоронців університету за участь в акції протесту проти призначення Андрія Портнова професором КНУ.

«Іван Голод. Студент КНУ ім.Шевченка. Один з організаторів акції Ні Портнову в КНУ! Вгадайте чому йому сьогодні погрожували охоронці університету і обіцяли незаліки», – написав активіст Сергій Мазур у Facebook

Іван Голод. Студент КНУ ім.Шевченка. Один з організаторів акції Ні Портнову в КНУ!Вгадайте чому йому сьогодні…

Опубліковано Сергієм Мазуром Середа, 19 червня 2019 р.

Крім того, він також зазначив, що «акція не лише про те, щоб звільнили Портнова, а й щоб підтримати таких студентів, яких адміністрація хоче поставити на місце».

Нагадаємо, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський поновив колишнього заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету.

Нагадаємо, 19 травня колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов повернувся в Україну після п’ятрирічної відсутності. Він зазначив, що повернувся в Україну «займатися політикою» і почуває себе у безпеці, оскільки його охороняють «поліцейські з автоматами».

Коментуючи цей факт, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура не має доказів порушення Портновим закону.

У березні 2018 року народний депутат від фракції «Народний фронт» Андрій Левус повідомив, що Служба безпеки України порушила кримінальне провадження щодо Андрія Портнова за підозрою у державній зраді. Провадження було порушене у відповідь на заяву про ймовірну причетність Портнова до тимчасової окупації Криму Росією, про що начебто свідчить запис телефонної розмови радника президента РФ Сергія Глазьєва та екс-спікера Верховної Ради АР Крим Володимира Константинова від 1 березня 2014 року.

Крім того, у вересні 2018 року глава СБУ Василь Грицак заявив, що спецслужба буде відстежувати зміст телеканалів, які перейшли під керівництво Портнова. Він зазначив, що якщо будуть знайдені порушення, негайно будуть порушуватися кримінальні справи.

Тим часом Андрій Портнов заявив, що судитиметься проти української влади та вимагатиме $300 тисяч компенсації. Причиною є начебто незаконне застосування щодо нього санкцій та відкриття кримінальних проваджень.

UA.NEWS

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *