Служба безпеки України повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), який виправдовував захоплення Криму.

Як повідомляє пресслужба відомства, правоохоронці зібрали беззаперечні докази вини колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) у підривній діяльності проти України.

«Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила (Кирила Гундяєва), з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні. Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим. Вказівки з москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території РФ», – йдеться у повідомленні.

СБУ встановила, що у церквах громади людям роздавали російську пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора – у цих книгах ставилась під сумнів українська державність.

Правоохоронці повідомляють, що під час обшуків на території єпархії виявлено велику кількість російських друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими «кураторами».

На підставі зібраної доказової бази митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) повідомили підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

1 грудня Служба безпеки України повідомила про підозру священнику Києво-Печерської лаври через прославляння російської ідеології на богослужінні. Цього ж дня, 1 грудня, Рада національної безпеки й оборони на своєму засідання, як повідомив президент Володимир Зеленський, розглянули «численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.