Службою безпеки України заблоковано ботоферму на понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на Російську Федерацію та деякі політичні сили України.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

Слідчими СБУ встановлено, що троє киян створили ботоферму, зареєструвавши електронні поштові скриньки на заборонених російських поштових сервісах. Під час виборчої кампанії до місцевих рад у жовтні 2020 року злочинці розповсюджували неправдиву інформацію щодо ситуації в Україні з метою нарощування соціальної напруги у суспільстві. Зловмисники «накручували» кількість голосів у соцопитуваннях, а також штучно збільшували кількість замовних перепостів і коментарів блогерів та політичних діячів.

Оплату за послуги організатори «ботоферми» отримували через російські електронні гаманці, що гарантувало анонімність замовників підтримки постів у соцмережах. Вартість цих послуг залежала від складності завдань та цільової аудиторії.

Під час обшуків на сервері виявлено заборонені програми. Правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, сім-картки мобільних операторів, які зловмисники використовували у своїй незаконній діяльності.

Тривають невідкладні слідчі дії у межах кримінального провадження за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України.

uazmi.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.