За інформацією Асоціації реінтеграції Криму, одним із наслідків масштабної російської агресії став очевидно ініційований Кремлем «церковний розкол» в Українській православній церкві Московського патріархату, коли кримські єпархії неканонічно заявили про нібито «вихід із підпорядкування Київської митрополії».

При цьому констатувалася «особлива складність» ситуації на окупованих територіях півдня материкової України, на які російські загарбники також злочинно планують розширити «парад непокор» Києву. У рамках «ув’язування» церковних структур окупованих Криму та Херсонщини підконтрольна агресорові Кримська митрополія створила «спеціальний гуманітарний центр», причому на базі так званого «єпархіального відділу взаємодії із збройними силами та правоохоронними органами».

«Керівати» цим «відділом» буде протоієрей Димитрій Кротков, найактивніший прихильник «російського світу», який ще з 2005 року був відповідальний за «церковне окормлення кримського козацтва». Саме Кротков з 2014 року займався взаємодією Кримської єпархії та каральних структур окупантів, а також пропагандистською роботою з «надання допомоги Донбасу».

Примітно, що з весни 2022 року Кротков також задіяний російськими загарбниками у сфері ідеологічної обробки українських військовополонених, розміщених агресором в окупованому Криму та у підготовці відповідних пропагадистських сюжетів.

Як повідомляє пропаганда окупантів, у рамках діяльності російських спецслужб, знаряддям яких є Кротков, «днями отець Дмитро повернувся з поїздки до Херсонської області, куди доставляв ікони різної приналежності, лампадну олію та інші предмети церковного начиння».

medianova.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.