Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 21 липня заявив, що Польща викличе посла Росії в МЗС після слів президента країни-агресора Володимира Путіна, що радянський диктатор Йосип Сталін нібито “подарував” Польщі землі.

“Сталін був воєнним злочинцем, винним у загибелі сотень тисяч поляків. Історична правда не викликає сумніву. Посла Російської Федерації викличуть у міністерство закордонних справ”, – повідомив він.

21 липня на нараді із членами Ради безпеки Путін заявив, що Польща отримала значні землі на заході завдяки СРСР. “Західні території нинішньої Польщі – це подарунок Сталіна полякам. Наші друзі у Варшаві забули про це. Ми нагадаємо”, – сказав він.

Держсекретар канцелярії прем’єр-міністра, заступник координатора спеціальних служб Станіслав Жарин, реагуючи на слова Путіна, заявив, що “жалюгідний зануда з Кремля вкотре повторює брехню про Польщу, а також намагається фальсифікувати правду про війну проти України”.

Контекст:

Путін і російська влада регулярно звинувачують Польщу у спробах захопити Україну. Зокрема, у листопаді 2022 року він заявляв, що “ідея поглинання України” Польщею “нікуди не поділася”.

Офіційна Польща називала слова президента Росії “відірваними від реальності інсинуаціями”, мета яких – подати Польщу агресивною країною, яка нібито становить загрозу для західної частини України.

Пізніше того самого місяця аналогічну заяву робив і голова Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін. Він говорив, що Варшава пришвидшено готується до “приєднання” частини прикордонної території України.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк називав сміхотворною спробу Наришкіна внести розкол між Польщею та Україною.

Ольга БЕРЕЗЮК. gordonua.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.