Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського, повідомляє Українська правда з посиланням на свої джерела.

За інформацією співрозмовника видання у команді президента, санкції було введено проти ще близько десятка священнослужителів УПЦ МП, переважно з окупованих Росією територій.

Інших деталей не було розкрито.

2 грудня Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу у РФ.

1 грудня РНБО було ухвалено рішення Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Президент Володимир Зеленський заявив, що РНБО доручила Держслужбі з етнополітики та свободи совісті провести експертизу статуту про управління УПЦ на наявність зв’язку з московським патріархатом та за необхідності вжити заходів.

22 листопада СБУ прийшла з перевіркою до Києво-Печерської Лаври та монастиря УПЦ (МП) у Рівненській області. Це сталося після опублікування скандального відео з одного з богослужінь, де прославляли країну-агресора РФ. Правоохоронці відкрили кримінальну справу.

15 листопада намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло визнав, що на одному з богослужінь люди співали пісню про країну-агресора, але заявив, що це був не богослужбовий спів. Представник УПЦ МП архімандрит Полікарп заявив, що священик був зайнятий і не чув, що «ця група активістів співає». Священику після цього заборонили служити літургії та повідомили про підозру.

У СБУ пояснили, що проводять перевірку у монастирях УПЦ (МП) у рамках роботи «з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні».

Євгеній Василенко. nv.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.