Джерело: AP

Голосування у парламенті Угорщини стосовно ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО може відбутися вже 26 лютого, за словами високопоставленого члена правлячої партії країни “Фідес”.

Такий крок покладе край більш ніж 18-місячним затримкам зі схваленням шведської заявки з боку Угорщини.

У листі від 20 лютого до спікера парламенту голова партії “Фідес” Мате Кочиш закликав призначити голосування на день відкриття весняної сесії, яка розпочнеться 26 лютого.

Кочиш написав, що правляча партія, що неодноразово блокувала голосування з цього питання, вирішить підтримати заявку Швеції на приєднання до військового альянсу.

Нині Угорщина залишається єдиною з 31 члена НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції. Угорський уряд зіштовхується зі зростаючим тиском інших країн, оскільки прийняття нової країни до військового альянсу вимагає одностайного схвалення.

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

bukvy.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.