Більшість окружних виборчих комісій на Харківщині провели перші засідання вчасно, як того вимагає закон. Але в окрузі №178 ОВК почала роботу з запізненням через те, що не змогла зібратися вчасно.

На Харківщині сформували 14 окружних комісій, більшість з яких вчасно розпочали перше засідання, а члени ОВК прийняли присягу. На перше засідання в ОВК  прийшли від 12 до 14 членів. Відсутність інших частіше за все пояснювали тим, що вони проживають в інших областях України.

В 178 окрузі комісія збиралась на перше засідання 2 червня, але так і не зібрала кворум, необхідний для початку роботи.

«5 членів комісії не прийшли на перше засідання через те, що вони були з інших областей — зі Львова, з Луганської області. Їх замінили, тому перше засідання розпочнеться близько сьомої години вечора 6 червня», — повідомив голова 178 ОВК Микола Строгий

Ввечері 6 червня  ОВК провела перше засідання, на якому були присутні 13 з 18 членів комісії.

«В умовах позачергової виборчої кампанії значна частина партій подає до складу ОВК всіх можливих осіб, щоб закрити квоту в складі окружних комісій та не втратити в них місце. Після цього ми й отримуємо неповноцінний склад комісії, члени якої проживають в інший частині країни. Це паралізує роботу комісії, якій і так потрібно проадмініструвати процес в найкоротші терміни», — прокоментував координатор спостереження за виборами у Харківській області Микола Зінченко.

oporaua.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.