«Я сумніваюся, що громадська думка в Польщі готова до надання Україні натівських гарантій безпеки», – заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю, яке помістила газета Rzeczpospolita.

На запитання, якою буде позиція Польщі на липневому саміті НАТО у справі вступу України до цього альянсу, глава МЗС відповів, що, наскільки йому відомо, планів давати таке запрошення немає.

Відповідаючи на запитання, чи Польща наполягатиме на тому, щоб його Києву видали, Радослав Сікорський сказав, що справа складна. Залежить, що мається на увазі, кажучи про запрошення. «Хочу нагадати, що коли ми запросили Швецію та Фінляндію, тоді ж оголосили – це означає, що гарантії для них уже діють, щоб не створювати перехідного періоду. Коли ж запросять Україну, і вона вже мала б гарантії безпеки, це означало б запрошення до війни з Росією. Сумніваюся, що громадська думка в більшості європейських країн, також у Польщі, на це готова», – сказав глава польського МЗС.

Міністра запитали також про те, чи мав він контакти з оточенням Дональда Трампа, міністр Радослав Сікорський відповів, що навіть під час свого останнього візиту до Вашингтона він зустрівся в польському посольстві з одним із людей, які належать до інтелектуальної бази цього крила Республіканської партії, адже, за словами міністра, на відміну від попередників у польській політиці, нинішня влада не надає переваги одній опції.

polskieradio.pl

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.