У команді Президента України Володимира Зеленського є люди, уповноважені озвучувати й пояснювати рішення та ініціативи чинної влади. Вони у ЗМІ обстоюють її позицію з тих чи інших питань, насамперед в ефірах телеканалів. Одним із таких рупорів є народний депутат від партії “Слуга народу”, представник Дніпропетровської області Денис Маслов. Про це пише видання НВ.

Як з’ясували журналісти, у президентській фракції «Слуги народу» є тридцять парламентаріїв, яким доручено бути “голосом” влади у медіа. Рівень підготовки та обізнаності цих депутатів дозволяє їм брати участь у ключових телевізійних ефірах країни.

Спікери поділені на три умовні категорії: “топи”, “експерти” й “універсальні”. Приналежність нардепа до тієї чи іншої категорії обумовлена тим, наскільки вільно він може коментувати політичну ситуацію.

До “топів”, яких також називають “носіями новин” належать: голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, його перший заступник Олександр Корнієнко та керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. У більшості випадків вони уповноважені самостійно визначати, як коментувати ті чи інші події.

“Експертами” у партії Президента є ті народні депутати, котрі спеціалізуються на конкретних напрямках законотворчої діяльності, як-от енергетика, медицина, податкова, правова, міжнародна політика. Відповідно, “експертам” доручено озвучувати позицію влади з тих профільних тем, якими вони володіють.

Зокрема, до цієї категорії спікерів належить представник Дніпропетровщини, член Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов. Як юрист і колишній суддя він уповноважений коментувати рішення та ініціативи команди Володимира Зеленського у галузі права й судочинства.

Окрім Маслова, спікерами-експертами у “Слузі народу” є голови парламентських комітетів Михайло Радуцький, Андрій Герус, Данило Гетманцев і Микита Потураєв, а також депутати Віталій Безгін, Леся Забуранна, Федір Веніславський, Марія Мезенцева, Юлія Гришина та Єгор Чернєв.

Також у президентській партії є “універсальні” спікери. Таку назву ця категорія Зе-речників отримала через те, що вони коментують широке коло тем. До цієї групи належать Євгенія Кравчук, Ольга Василевська-Смаглюк, Марина Бардіна, Галина Янченко, Олена Шуляк, Олексій Устенко, Олександр Качура, Олена Мошенець, Олександр Ковальчук, Павло Фролов, Юрій Камельчук, Олексій Жмеренецький, Святослав Юраш, Роксолана Підласа, Тарас Тарасенко й Олексій Мовчан.

Примітка: Ірина Верещук не є народною депутаткою з 4 листопада 2021 року, відколи обійняла посаду віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

POLITCONSULTANT.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.