Народному депутату від президентської партії Олександру Дубінському оголосили підозру. Слідчі ДБР вважають, що він організував незаконний перетин за кордон дружини та її родичів. Розповідаємо про це, а також про те, як Дубінський пов’язаний із Херсонщиною.

Про що підозра

За матеріалами Державного бюро розслідувань Генеральний прокурор повідомив про підозру чинному народному депутату України в організації незаконного перетину кордону іншій особі.

Також повідомлено про підозру колишньому помічнику цього нардепа, який нині працює директором Громадської організації «МЕДІАОБОРОНА». Нардеп — це «слуга народу» Олександр Дубінський.

За інформацією, наявною у слідства, нардеп у змові з іншими особами організував незаконний виїзд за кордон брата своєї цивільної дружини.

Родич співмешканки народного обранця намагався виїхати з території України до Республіки Молдова на автомобілі через один з пропускних пунктів.

Як підстава для перетину державного кордону ним були надані документи, внесені в систему «Шлях» – витяг з розпорядження Київської обласної військової адміністрації про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших формувань.

Цей дозвіл він отримав на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації на підставі клопотання Громадської організації «МЕДІАОБОРОНА». Сам «родич» пізніше засвідчив, що не обізнаний з діяльністю цієї громадської організації.

Попри те, що «родич» народного обранця не мав ніякого відношення до зайняття гуманітарною діяльністю, це не завадило йому виїхати за кордон і не повернутись.

Також з’ясувалось, що насправді чоловік, за вказівкою народного депутата, мав прибути до Кишиніва, де мав чекати подальших інструкцій щодо перегону особистого елітного авто народного обранця з автостоянки міжнародного аеропорту Кишиніва до столиці Австрії Відня.

Враховуючи обставини, Генеральний прокурор повідомив про підозру народному обранцю за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, тобто за фактом організації незаконного переправлення через державний кордон, вчиненого народним депутатом за попередньою змовою з іншими особами.

Працівники ДБР повідомили про підозру директору Громадської організації «МЕДІАОБОРОНА» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, тобто за фактом організації незаконного переправлення через державний кордон.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Сам Дубінський підозру прокоментував у своєму ж відео, назвавши ДБР кишеньковим. Далі трошки розповімо про те, хто такий Олександр Дубінський.

Куратор виборів на Херсонщині, «мама любить швидкість» та інші скандали

Одним із найбільш гучних скандалів стало оприлюднення розслідування журналістів проєкту «Наші гроші»: вони опублікували відомості про нерухомість та автомобілі, які належать Олександру Дубінському та його родині. За даними журналістів, на нардепа, його дружину та матір зареєстровано 24 квартири, 17 автівок (серед яких — Maserati, Porsche, Toyota, Honda, колекція Mercedes-Benz, Cadillac Escalade), два будинки та 70 соток землі. Загальна вартість майна — приблизно 2,5 млн. Все, що відповів Дубінський на це, — «мама любит скорость».

Дубінський був куратором місцевих виборів на Херсонщині від президентської партії у 2020-му році. Він розповідав тоді про «першу» в Україні систему висунення кандидатів до місцевих рад за допомогою платформи публічного висунення. Втім, в депутати пішли відомі і раніше у Херсоні люди, які балотувались до різних рад — хтось був обраний, хтось — ні.

На міського голову кандидатом тоді став ректор Херсонського державного аграрно-економічного університету Юрій Кирилов. Щоправда, голосів не вистачило, але до міської ради він потрапив. Як і низка інших кандидатів, він до того був у протилежному «крилі» — в «Блоці Петра Порошенка».

У 2020 році Дубінський спілкувався з херсонцями, відповідав на їхні запитання, фактично просуваючи партію Президента. Не забув сфотографуватись і з тодішнім очільником Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим.

На початку 2021 року Радіо Свобода повідомило, що Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадило санкції проти семи людей та чотирьох організацій, яких вважають частиною пов’язаної з Росією мережі закордонного впливу. Американська влада вказує на причетність до цієї мережі українського народного депутата Андрія Деркача, якого Вашингтон називає «російським агентом».

Під санкції потрапили народний депутат зі «Слуги народу» Олександр Дубінський, колишній народний депутат Олександр Онищенко, колишній прокурор Костянтин Кулик, помічники Деркача Антон Симоненко та Дмитро Ковальчук, колишній працівник посольства США в Україні Анрій Теліженко та політолог Петро Журавель.

Повний перелік осіб та компаній, що потрапили під санкції, є у повідомленні Міністерства фінансів США за посиланням. Що означають такі санкції? В першу чергу, що активи таких громадян і компаній у США заблоковані, а громадянам США, як правило, заборонено мати справу з цими людьми. Дубінського на початку лютого 2021 року через потрапляння до санкційного списку США виключили з фракції «Слуги народу» у Верховній Раді.

Загалом Херсон і Херсонщину Дубінський згадував не надто часто. Останню суттєву згадку ми знайшли від 2 березня 2022 року, коли нардеп оприлюднив, як херсонці відстояли Прапор України від росіян, які тоді заходили в місто.

Євгенія Вірлич. kavun.city

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.