Назви «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо в текстах неофіційного характеру допускається писати з малої букви, і це не кваліфікується як відхилення від норм української мови.

Національна комісія зі стандартів державної мови надала роз`яснення щодо правомірності написання назв країни-агресорки, а також її державних органів, з малої букви у неофіційних текстах.

Зазначається, що Нацкомісія на своєму засіданні 15.09.2023 обговорила це питання, і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України прийняла відповідне рішення.

«Зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви, Національна комісія зі стандартів державної  мови на засіданні від 15.09.2023 (протокол № 83) обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України (вх. № 1396/23 від 14.09.2023), Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (вх № 1404/23 від 15.09.2023) повідомляє, що написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру», – йдеться у повідомленні Національної комісіі зі стандартів державної мови.

detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.