Журналістська делегація «Нашого слова» та Сусіди.City побувала в Чернігові, де мала нагоду зустрітися з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком та віце-президенткою Італійської спілки журналістів з Ломбардії, членкинею виконкому European Federation of Journalists (EFJ) Анною Дель Фрео.

Гості прибули до Чернігова вранці і мали нагоду побачити Чернігівський драмтеатр, у який місяць тому влучила російська ракета. Поспілкувалися з журналістами та журналістками Чернігівщини, стали учасниками благодійної акції «Книга від Героя» і передали дитячу літературу Чернігівській обласній дитячій лікарні (під патронатом Героя України Сергія Наєва).

Широка зустріч відбулася вже по обіді в безпечному місці – кафе «Ностальжі», яке завдяки благодійному фонду «Синій птах» стало легендарним місцем, справжнім пунктом незламності сіверської журналістики.

Сергій Томіленко презентував проєкт «Розстріляна свобода слова», у рамках якого підготовлено 102 відео історії про журналістів, які постраждали від російських загарбників.

– Це честь для мене – бути тут і бачити, з якою жагою українські журналісти роблять свою справу. Я буду усіма силами продовжувати допомагати вам, оскільки ще більше впевнилась у тому, що журналісти важливі! – зазначила Анна Дель Фрео.

Зустріч стала ще однією нагодою обговорити проблеми, які є важливими для журналістської спільноти України. Про стійкість локальних медіа в умовах війни йшла мова у другій частині зустрічі. З поміж усього сказаного основна увага акцентувалася на скрутному становищі, у якому опинилися друковані засоби масової інформації через відверто знищувальну політику Укрпошти.

Про це говорили Сергій Народенко (головний редактор «Вісник Ч»), Світлана Томаш (головна редакторка «Новин Городнянщини»), Сергій Висоцький (головний редактор «Життя Семенівщини»), Олена Компанець (головна редакторка сновського «Променя») та інші.

На останок було і приємне: 15 журналістів та волонтерів Чернігівщини нагороджені спеціальною відзнакою «Хрест громадянських заслуг». Серед них і два представники Менщини – журналісти Віталій Сергійко та Олексій Прищепа.

І хоча цю відзнаку не можна ставити на один щабель із «Золотим хрестом», яким головнокомандувач Валерій Залужний нагороджує справжніх героїв, які сьогодні тримають українське небо, але нагорода, яку отримали наші журналісти є визнанням їхньої професійності та внеску у журналістську та волонтерську діяльність на прифронтових і деокупованих територіях.

Сергій Томіленко дякує за допомогу українським журналістам американським колегам зі спілки SPJ, які роблять велику справу для підтримки свободи слова в Україні.

* * *

Як інформує НСЖУ, за поданням Національної спілки журналістів України 15 відомих журналістів і волонтерів з Чернігівщини отримали спеціальний знак народної пошани – «Хрест громадянських заслуг». Цю нагороду заснували та виготовили Всеукраїнське об’єднання громадян «Країна» і національний виробник нагород ВТО «Орден».

Відзнака вручається редакторам, які відроджують свої видання на прифронтових і деокупованих територіях, журналістам, фотокореспондентам, представникам громадського сектору, волонтерам – за мужність, активний інформаційний спротив ворожій пропаганді, незламність духу, відданість Україні.

Нагороди вручив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час зустрічі 19 вересня з медійниками в Чернігові.

Список нагороджених «Хрестом громадянських заслуг» у Чернігові (за поданням обласної організації НСЖУ):

 1. Народенко Сергій Петрович, головний редактор газети «Вісник Ч».
 2. Томаш Світлана Василівна, редакторка газети «Новини Городнянщини».
 3. Чернякова Ольга Костянтинівна, журналістка, відповідальний секретар ЧОО НСЖУ.
 4. Шеремет Валерія Олександрівна, журналістка, ТРА «Новий Чернігів».
 5. Бойправ Олександр Миколайович, відеоінженер, ТРА «Новий Чернігів».
 6. Савенок Владислав Васильович, журналіст.
 7. Прищепа Олексій Миколайович, редактор сайту Сусіди.City.
 8. Бобир Валентин Вікторович, фотомайстер, член НСЖУ.
 9. Сергійко Віталій Миколайович, журналіст газети «Наше слово».
 10. Компанець Олена Іванівна, редакторка газети «Промінь».
 11. Висоцький Сергій Миколайович, редактор газети «Життя Семенівщини».
 12. Бебик Сергій Анатолійович, редактор газети «Срібнянщина».
 13. Соломаха Олександр Миколайович, журналіст, прес-секретар, Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.
 14. Красногор Олександр Володимирович, член НСЖУ, волонтер.
 15. Тютюнник Анатолій Іванович, журналіст Суспільне Чернігів

Також найближчим часом за поданням Чернігівської обласної організації Спілки журналістів ще понад 40 громадських діячів, волонтерів, лікарів, вчителів у Чернігівській області будуть відзначені цією почесною нагородою.

susidy.city

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.