У Харкові обласна рада отримала звернення від ГО “Кругозір. Мотивація”, яка просить провести громадські слухання з перейменування театру.
Харківська обласна рада планує розглянути питання про перейменування російського академічного театру імені О. Пушкіна у грудні 2022 року.
Про це в суботу, 3 грудня, під час сесії сказала голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко, передає “Думка”.
Питання про перейменування “Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна ” під час сесії запропонував внести до порядку денного голова фракції “Європейська Солідарність” Олександр Скорик. Він зазначив, що колектив цього театру звернувся з проханням перейменувати заклад, прибравши з назви формулювання “російський” та “імені А. С. Пушкіна”. Крім цього, депутатська комісія погодила таке перейменування.
У відповідь на цю пропозицію голова облради Тетяна Єгорова-Луценко повідомила депутатам, що до апарату обласної ради перед засіданням, що мало відбутися 1 грудня, надійшло звернення трудового колективу театру з проханням провести перейменування. Був підготовлений проект рішення, постійна комісія 1 грудня ухвалила рішення винести питання на голосування.
Перед 3 грудня до облради звернулася ГО “Кругозір. Мотивація” з проханням до питання перейменування театру залучити громадськість. Члени громадської організації попросили депутатів на сесію не виносити питання про перейменування, а розглянути його на наступній сесії тільки після проведення громадських слухань.
“Щоб уникнути судових спорів і резонансних заяв управління юридичне пропонує це питання допрацювати, вирішити, чи будуть проводитися громадські слухання у зв’язку з тим, що до нас звернулася громадська організація, чи вони є необхідними. Після цього, коли ми будемо мати вже кінцевий результат з приводу цього питання, на наступній сесії, яка відбудеться, я думаю, десь через два тижні, дане питання вже буде внесено до порядку денного”, – сказала Єгорова-Луценко.
Вона заявила, що питання юридично не буде можливості розглянути на сесії 3 грудня.
У свою чергу Скорик поставив питання, чи можливо в умовах воєнного стану проводити громадські слухання. Він також звернув увагу, що громадські слухання потрібно проводити, якщо змінюється прізвище у назві, а депутатам пропонують тільки прибрати присвяту Пушкіну.
Єгорова-Луценко зазначила, що в цьому питанні є юридична колізія. “У законодавстві чітко не прописано, яким саме чином відбувається процедура у разі відмовленням (від імені в назві – ред.). У зв’язку з цим юридичне управління запропонувало це питання допрацювати”, – сказала голова облради.
Вона визнала, що у період військового стану проведення громадських заходів із великою кількістю учасників заборонені, однак громадські слухання можливо провести онлайн. За словами Єгорової-Луценко, громадські слухання можна провести за 2-3 дні, і це питання протягом найближчого тижня буде вирішене.
“Це питання не зникає з порядку денного. Більше того, проект рішення з рішенням профільної комісії – на сайті обласної ради. Просто ми повинні його допрацювати у зв’язку зі зверненням громадської організації. Тому громадські слухання проведено онлайн в разі необхідності”, – сказала Єгорова-Луценко.
Із аналогічною вимогою поставити на голосування питання про перейменування театру й депутат від партії “Блок Світличної “Разом” Наталія Плотнік. Вона звернула увагу, що трудовий колектив театру вперше просив перейменувати заклад на початку війни, вдруге – перед сесією. Тому депутати зобов’язані розглянути клопотання працівників театру.
Єгорова-Луценко поставила пропозицію внести питання перейменування до порядку денного. “За” проголосували 27 депутатів. Рішення не прийнято.
Як раніше повідомляла “Думка”, на сесії облради 20 вересня пропозиція про перейменування театру не набрала більшості депутатських голосів. Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко тоді заявила, що питання доопрацюють та знову винесуть на сесію. Тоді з назви театру пропонувалося вилучити слова “російський” та “Пушкіна”. За пропозицію вилучення імені Пушкіна з назви харківського театру проголосували 44 депутати за необхідного 61 голосу. За пропозицію залишити Пушкіна і вилучити слово “російський” – 55 голосів.
Юрій Ларін. dumka.media