Британський прем’єр-міністр від початку повномасштабного вторгнення росії активно підтримує Україну.

У четвер, 7 липня, Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великобританії погодився піти у відставку. Однак він хоче залишитися на своїй посаді, допоки восени не оберуть нового лідера.

Про це пише BBC.

«Він каже, що хоче, щоб новий лідер Торі був призначений до партійної конференції. Він хоче залишитися на посаді прем’єр-міністра до цього часу», — йдеться у повідомленні.

Представник канцелярії прем’єра повідомив, що сьогодні Джонсон зробить публічну заяву щодо цього.

Що передувало відставці Бориса Джонсона

Минулого тижня у Великій Британії спалахнув скандал, після того, як член Консервативної партії Кріс Пінчер подав у відставку через звинувачення в тому, що він п’яним домагався до двох чоловіків у клубі в центрі Лондона. У своєму листі він заявив, що забагато випив і поставив себе та інших в незручне становище.

Пізніше з’ясувалося, що це не вперше, коли Пінчера звинувачували у подібному. Так, у 2019 році щодо його проводилося розслідування, однак, попри це, Борис Джонсон призначив його на посаду у лютому 2022 року. Після Пінчер подав у відставку.

Незадовго до відставки двох міністрів Борис Джонсон сказав, що призначення Пінчера було помилкою, і приніс вибачення.

Цей скандал спровокував хвилю відставок. Зокрема, уряд покинули 54 особи.

Нагадаємо, 6 червня Борис Джонсон отримав вотум довіри від депутатів-консерваторів і зберіг свою посаду. Тоді за прем’єра проголосували 58,8% депутатів. Голосування відбувалося на тлі скандалу навколо вечірок на Даунінг-стріт під час локдауну.

Катерина Гранатова. chas.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.